ja kaikki tämä vain siksi että ovat aivan voimattomia globaalien markkinavoimien edessä. Vöyhötys keskittyy pervojen kannattamiseen. Pitäähän idioottien oma "edityksellisyys" osoittaa.
kommareille homo=revolutsiooni
fhjkjkll
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
äläs ny...olihan niillä "occupy"
Voi sua pikku p.askahousu.
Varmaan olet ihan älyttömän kova jätkä joka peset mennentullen kiinalaiset hitsarit jotka tekevät 16 tunnin työpäivää 1 euron tuntipalkalla.
Ihan samassa mittakaavassa tekee töitä kiinalainen insinööri / lääkäri / professori.
Miten kukaan voi olla noin käsittämättömän t.y.h.m.ä. ?
Tai jos olet omasta ja äitisi mielestä poikkeusyksilö jota yo kuvaus ei koske niin kerro ihmeessä mihin äitisi ja oma olettamuksesi perustuu ?
Kyllähän nuo räkäsaumat on nähty.
vai että ihan "kommari"
Voi jessus että olet ihan oikeasti ######.
Menisit lääkäriin.
Tämä sama voimattomuus on johtanut muidenkin marginaaliasioiden ottamiseen agendalistan kärkeen.
Edistyksellisten reaktioista päätellen aloittaja osui arkaan paikkaan. Eivät voi markkinavoimilla mitään.
Miettikää nyt vähän mitä ne nykyajan "kommarit" ovat - rikkaiden kakaroita. Missä se niiden proletaarisuus oikein on?
Vihreän liikkeen perustivat aikoinaan helsinkiläisten pankinjohtajien taistolaispojat jotka punaviinihutikassa kompuroivat Lapin hakkuualueilla suuttuen Suomen metsäteollisuuteen.
Ei niistä menneisyyden kommunistijohtajat kansan syvistä riveistä muutamaa poikkeusta lukuunottamatta tulleet. He olivat yleensä porvariskotien kasvatteja.