Ohi on,eliitin mekkobileet.

Älöttävää tuhlausta lama-aikana. Ois pitänyt osallistua lamatalkoisiin ja järjestää nyyttikestit vaikkapa Kuusamoon. Lippuvaraus 300/euroa per nenä. Rikkailla olisi vara maksaa enempikin.
Nyt köyhät suomen veronmaksajat joutuvat maksamaan tuon pröistäilyn.
391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksei pressan linnaa voitaisi myydä? Kokoomuksessa ihme-nynnyjä, olishan se nyt markkinataloutta. Tai vuokrata esimerkiksi venäläisten öljymafiosojen residenssiksi kun käyvät Suomessa. Sauli ja Jenni voisivat asua silti siellä vielä alivuokralla, jätettäisiin niille joku ovivartijan koppi. Ei ne isompaa tarvitse kun eivät kerta saa lapsiakaan.

Äänestä

Jaana Pelkonen ei ollut koskaan puhunutkaan mitään sellaista,mistä toimittaja kysyi,koskien omaa avioitumistaan ja kytkentää homolakiin.

Valehteli suuressa juhlassa. Ei vaan muisti petti

Äänestä

Ei pressapari linnassa asu, se on vai edustustila.

Mäntyniemi
MäntyniemiPresidentin aiempi virka-asunto Tamminiemi jäi 1981 sairastuneen presidentti Kekkosen käyttöön ja valtioneuvosto päätti rakentaa tasavallan presidentille uuden virka-asunnon.

Vuonna 1983 valtio hankki 2,8 hehtaarin maa-alueen presidentin virka-asuntoa varten Helsingin Meilahdesta. Tontti sai nimekseen Mäntyniemi. Rakennuksen suunnittelemiseksi järjestettiin yleinen arkkitehtikilpailu. 203 ehdotuksen joukosta selväksi voittajaksi tuli Raili ja Reima Pietilän suunnittelema Kiillemoreeni. Kiillemoreenia alettiin rakentaa syyskuussa 1989

Mäntyniemi on ensimmäinen Suomen tasavallan presidentille rakennettu virka-asunto.

http://www.tpk.fi/public/default.aspx?nodeid=44832
_________________________________________
Nuo juhlat pitäisi kokonaan uudistaa, viime vuonna oli katsomisen
arvoiset juhlat, arvokkaat ja sisälsi hyvää ohjelmaa,
tuohon suuntaan pitäsi mennä, tuo rettuesittely on tarpeeton
ja vieraille sekä katsojille kuluttava.

On varmaan jauheaa seistä paikallaan monta tuntia kättelyssä.

Sisääntulo olisi hyvä niin että vieraat tulisi sisään ja saisi jonkun
juoman heti tullessaan,
presidenttipari tulisi esiin sitten kun kaikki olisi paikalla ja pressa
voisi toivottaa vieraat tervetulleiksi ja pitää pienen puheen.

Vieraita voisi olla vähemmän niin että kaikki mahtuisi istumaan,
koko ilta jalkojen päällä on kidutusta, varsinkin naisille.

Hyvää ohjelmaa vain, kuten viime vuonnakin,

Juhlien arvokkuus pitää palauttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


säästä ite. kirjoitti:

Älöttävää tuhlausta lama-aikana. Ois pitänyt osallistua lamatalkoisiin ja järjestää nyyttikestit vaikkapa Kuusamoon. Lippuvaraus 300/euroa per nenä. Rikkailla olisi vara maksaa enempikin.
Nyt köyhät suomen veronmaksajat joutuvat maksamaan tuon pröistäilyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu