pysyköön siellä valloissa ja vaipoissaan turha tulla tänne elvistelemään,,,, ukko on pelkkä turha hapenkuluttaja,,
selänne on TURHAKE
sapkon mies Jore
35132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Just niin, mitä merkittävää tuo luikero on tehnyt että linnanjuhliinn pääsee, mielestäni ei yhtään mitään, pelkkä ärsyttvä linssilude, jokapaikassa pärstänsä kanssa.
Erittäin inhottava mulkvisti.
Selänne onollut linnanjuhlissa viimeksi 20 vuotta sitten. Mitä rahapuliveivaaja Kaikkonen tekee linnanjuhlissa kotkottamassa akkoineen joka vuosi?
Jäi nyt vieläkin erittäin epäselvksi mitä merkittävää tuo linssilude on tehnyt, edelleenkään minun mielestä eikä kenenkään mielestä yhtään mitään.
Selänne on Suomen kuuluisin jääkiekkoilija.
Jäi nyt vieläkin erittäin epäselvksi mitä merkittävää tuo linssilude on tehnyt, edelleenkään minun mielestä eikä kenenkään mielestä yhtään mitään.
Kysy nyt vielä mitä kansanedustajat ja virkamiehet ovat tehneet päästäkseen linnanjuhlille joka hikinen vuosi.
En kysy kun tiedän mitä ovat tehneet, työtä. Siis työtä josta on yhteiskunnalle hyötyä.
Kansa on valinnut edustajat joten on turha räpistellä nyt.
Mutta esimerkiksi tuo linssilude, mitä se on tehnyt, ei yhtään mitään mainittavan arvoista, ei mitään.
>>työtä josta on yhteiskunnalle hyötyä.
LOL
Ei politikointi ja virastossa hiihtely ole työtä.
Onhan se sata kertaa enempi työtä kuin jonkun typerän muoviläpyskän perässä luistelu, kuinka siitä on yhteiskunnalle hyötyä, siis kuinka. Sitä ei saata ymmärtää, ei, eikä kukaan muukaan.
Suomalaiset juntit pitää jääkiekkoilioita lähes jumalana, vaikka on naurettava laji.
Työstä sekin käy.
Ei käy koska siitä ei ole mitään hyötyä yhteiskunnalle, ei yhtään mitään. Päinvastoin, turhia kustannuksia aiheuttaa, siis aivan turhia.
noniin ,miten mellakoitsijoista siis eroon? Maalitaukuiksi armeijalle vaiko lauhaluomalle sytykkeeksi?
Mellakoitsijat upotettava suomenlahteen
Onhan jääkiekko melkoinen bisnes ympäri maailmaa. Moni repii siitä palkkansa ja verottaja veroja.
Tietääkseni palkkaa saa työnteosta, että sikäli en tuota sanomaasi ymmärrä.
Josko kykenet kertomaan miten tuota muoviläpyskän perässä luistelua voi työnteoksi sanoa, minä en ainakaan siinä näe mitään työntekoon liittyvää.
Hän on mantelinsa ansainnut.
Nauti olostasi täysinsiemauksin kotimaastasi.
Hän on mantelinsa ansainnut. Leuka pystyssä. Urhein suorituksin.
Varma osoitus suomalaisten idioottimaisuudesta on se että 80 000 Selänteen kirjaa on jo myyty tähän mennessä.
Te kirjan ostaneet: menkää metsään ja ampukaa kuula päähänne.
Olen myös ihmetellyt miksi tuo Selänne on noussut epäjumalan asemaan . Tiedotusvälineissä on aamulla ensimmäisenä ja illalla viimeisenä Selänne sitä ja Selänne tätä.
Jos ihminen hoitaa työnsä hyvin ,niin pitääkö siitä jatkuvasti kertoa. On henkisesti jälkeen jääneiden hurmaa.
Teemu on aina positiivinen eikä diivaile. Siksi hänestä pidetään.
Siitä linssiluteesta kun ei pidetä, erittäin ärsyttävä mulkvisti.
Selänten rouvalle voisi joku opettaa, kuinka presidenttiparia tervehditään. Eipä ollut ainoa läplättäjä.
Vai aloittiko presidentii puheet?
Se että sinä et pidä ei tarkoita etteikö muut pitäisi.
Kateus se siellä vaan huutelee..
Tämä keskustelu lienee täysin turha koska keskustelun kohde on täysin turha olio.
Mitäänsanomaton linssilude.
Aivan niin, siis mölinää täysin tyhjästä.
Teemu oli linnan komein karju.
Turha on koko Selänne.! Todellisen urheilun tappaja.! pikkupoikien turha ikoni, isolla rahalla tehty lätkäteemu. Tässä maassa ei enää arvosteta sitä todellista urheilua, yksilöurheilua.!! esim. kymppitonnin juoksija joka juoksee kympin radalla 29 minuuttiin ei ole mitään!, silti joutuu 15-vuotta treenaa 2 kertaa päivässä. Ja jos on SM-mitalleilla ei saa sittekään mistään rahaa..haukutaan mix on niin huono taso.? nyt noille nyhvö jäkiekkoilijoille
maksetaan SM-tasolla pelaamisesta maltaita, ne tyypit ei tiedä mitään treenaamisesta.!! Hirveet otsikot, jos antaa maaliin johtaneen syötön.!! - Naurettavaa !!
Miksi Selänteen kaltaiset turhat hyypiöt on koko ajan otsikoissa, vaikka ovat aivan huuhaa tyyppejä verrattuna kaikkien aikojen parhaimpaan urheilijaan - Lasse Vireeniin. Viren ei julkisuudesta piittaa, on ihan tavallinen vaatimaton ihminen. Toivottavasti Selänteestä ei tehdä patsasta! Viren on ansainnut patsaan, mutta Selänne ei ole!
Kyllä sitä nyt jokainen juosta osaa. Mutta se on kovaa työtä kun viisivuotiaasta hakkaa kiekkoa autotallin seinään. Onko siinä saanut elää normaalia lapsuutta ollenkaan?
Minä olen juossut n. 150 000 km..se on kovaa työtä..oli sää mikä hyvänsä piti mennä lenkille..kovimmat harjoituxet oli sellaisia et kusi verta pitkän aikaa..! 3- tyhjennysharjoitusta olen tehnyt..siinä otetaan kaikki irti mitä ihmisestä löytyy..! sellainenkin harjoitus oli -34 astetta pakkasta juostiin 33 km.! autojakaan ei ollut missään ja ihmiset oli sisällä lämpimässä! Jalat ollu tuhannenpaskana , kerran juoxin jalka puudutettuna SM-kilpailuissa..Et tiiän mitä juokseminen on , koska olen 5 - kertainen Suomen mestari..Jäkiksen pelaajat ja suuri "urheiluasiantuntija kansa" ei tiedä mitään kestävyysurheilusta.! vain suurella rahalla tehdyt Teemut ja muut on ne ainoat "urheilijat" -luullaan. kyllä ne tosi urheilijat on muualla, kuin jääkiekkohalleissa.!!
Onko montaa päivää vuodessa ettei tuon turhakepellen ärsyttävää lärviä olisi iltalehdissä.
Jääkiekkoilijat ovat väkivaltaisia ja rahanahneita pellejä!