Olen käyttänyt cerazette pillereitä about 6 vuotta ja ennen tätä vuotta niiden kanssa ei ole ollut mitään ongelmia. En oo huomannut mitään muita sivuvaikutuksia kuin, että menkat jääneet pois. Yleensä mulla oli vaan kerran vuodessa menkat, mut tän vuoden alussa ne on sitten olleetkin joka kuukausi ja pisimmillään voineet kestää parikin viikkoa. Myös menkkakivut palanneet takaisin, vaikka pillereiden käytön aloittamisen jälkeen ei ollut mitään kipuja. Olen tämän vuoden alusta lähtien ollut vakituisessa parisuhteessa ja jotenki tuntuu (oudolta kuin se kuulostaaki) et tää johtuisi siitä.. Oon aatellu, et kyllä tää tästä taas tasaantuu et ois jotenkin ohi menevä vaihe nii en oo gynelle asiasta soitellu. En ymmärrä miks 5 vuoden pillereiden käytön jälkeen yhtäkkii kroppa menee ihan sekasin.. Onko muita ketä pidemmän aikaa cerazettea syöny ja samanlaisia kokemuksia, vai oonko mä ainut outo..?
Cerazette pitkäaikainen käyttö
cerazette ongelma
0281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.