MOT näytti varoittavan esimerkin siitä mitä kännykän käyttö tekee aivoille
Joskus tuntuu että omatkin aivot on alkaneet tökkiä, ei enää hoksottimet pelaa niin kuin ennen, kännykästä sen täytyy johtua
Joskus tuntuu että omatkin aivot on alkaneet tökkiä, ei enää hoksottimet pelaa niin kuin ennen, kännykästä sen täytyy johtua
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tulevaisuudessa syöpätapausen määrä suorastaan "räjähtää" osaksi juuri mobiilisäteilystä johtuen. Operaattorit nostavat koko ajan lähetystehoja ja myös uusimpien 4G-verkkojen voimakkuuksia.
Nämä uudet "älykännykät" ovat oikeita tuholaisia. Niissä data liikkuu ihan eri tahtiin kuin vanhoissa luureissa. Itse vaihdoin takaisin vanhaan Sony Ericssonin perusluuriin vuodelta 2008.
Säteilystä huolimatta, jotenkin on kuitenkin nettiin päästävä. Minulla on pöytäkone ja olen laittanut mokkulan peltiseen keksirasiaan. Ulkona, talon kulmassa on iso antenni. Jospa tämä järjestely vähentäisi säteilyä, vaan en tiedä.
ei olla tuhonna-
älykännykkä ajattelee puolestani ja tekee päätökset.
Minulla on 5G !
ON se jo lähtenyt nousuun. Sitä nopeammin kuintekin nousee kaikenlaisten väsymysoireyhtymien, päänsäryn ja neurologisten ja hormonaalisten sairauksien määrä.
ADHD ja Alzheimer jo räjähdysmäisessä nousussa.
Nuoret ovat erityisesti vaarassa, koska he tuijottavat kännyköitään ainaa kun voivat. Sitä ei tiedetä vielä minkälaisia haittoja tästä on kymmenien vuosien käytön jälkeen. Kannattaisi olla varovainen. Voitaisiin suunnitella sellaisia metallisuojattuja kännykkäkoteloja, joihin kännykän voisi sulkea, kun muuten vaan on ulkona eikä juuri tarvitse kännykkää. WLanit ovat sitten oma ongelmansa. Niistäpitäisi kehittää sellaisia versioita, jotka voi sulkea yöksi, jotta ainakaan kotona ei olisi jatkuvaa kenttää.
Kaikki operaattorien tukiasemat pitäisi ensimmäiseksi poistaa ja lopettaa koko langaton teknologia terveydelle haitallisena. Mutta nyt ihmiset onkin koekaniineina uusille tekniikoille joiden todelliset vaikutukset tiedetään vasta vuosikymmenten päästä. Se kyllä tiedetään että mikroaallot on hyvin haitallisia ihmisille ja aiheuttaa monia sairauksia mutta sitä ei sanota ääneen. Voi olla että tämä onkin osa väestönkasvun hallintaa tehdä ihmiset steriileiksi mikroaalloilla. Tehot ja nopeudet vaan nousee kokoajan sitä mukaan kun ihmiset tottuu ja langatonta teknologiaa laitetaan enemmissä määrin joka paikkaan eli kyllä tässä joku sellainen taka-ajatus on.
Eikö jo vuosia sitten ollut joitain varoituksia
varsinkin nuorille pojille, kuljettaa kännyjä taskuissa
tai pitää läppäriä ja pelikoneita sylissään pelatessaan
- tuhoavat ja vaurioittavat kiveksiä ja sukusoluja,
entäpä tytöillä?
tekee meistä hedelmättömiä.
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/250745-”langaton-tekniikka-tekee-meista-hedelmattomia”
Nyt nopeasti Afrikkaan rakentamaan langaton verkko joka puolelle, siellä sitä tarvittaisiin
Sen takia ne varmaan lisääntyykin niin nopeasti ja nai jokaista liikkuvaa kun siellä ei ole radioaaltoja ja mikroaaltoja joka puolella. Sinne vaan nopeasti yhtä kattava langaton säteilyverkko kun täälläkin.
no nyt ne kuolemat alkoivat; Alzheimer, ADHD, väsymysoireyhtymä, ylikuolleisuus joka 20%!
Neurologiset sairaudet ovat lisääntyneet räjähdysmäisesti, nuorten aikuisten äkkikuolemat, käytöshäiriöt, väsymysoireyhtymät, ADHD, ADD, monet ovat tosi väsyneitä, eivätkä jaksa tehdä mitään, ja nyhjöttävät vain sisällä
Langalliset ja langattomat kuulokkeet monella kun on tietokoneella, kuuntelee puhetta tai musiikkia, niissä menee pieni sähkövirta - onko kuulokkeissa eroja. Mutta kännykkä on langaton.
langattomissa on radiotaajuista säteilyä käyttävä yhteys; Bluetooth tms.
langalliset voivat johtaa sähkömagneettista säteilyä jonkin verran, mutta altistus jää paljon pienemmäksi.
langalliset ovat paljon turvallisemmat
känykkä kannattaa pitää kaukana kehosta ja käyttää mieluummin 2G- ja 3G-kännyköitä, jotka eivät vaihda dataa koko ajan
Kännykkäsäteily on mikroaaltoja ja youtubeja katsellessa on kuin mikroaaltouunissa grillattavana. Mitä enemmän lähetys tarvitsee dataa sitä kovempi pommitus.
Oxymoron-ketjuotsikko.
Eihän ole aivoja niillä jotka eivät ota selvää kapulansa antennin sijainnista niin, että voivat puhuessa pitää sen mahdollisimman kaukana päästään.
Jatkuvasti menee 5 Gb aivojen läpi, mutta onneksi hampun poltto lievittää