armeijapäiväkirja

tänään joku hullu
vietiin autolla
hoitoon
se oli niitä
alokkaita, joille
äiti on tehnyt
pyllamössöä
kotona
se oli ampunut itteensä
jalkaan
siihen loppu
sen armeija
2159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että ampui itseään eikä ketään muuta. Tuollaisen ihmisen paikka ei todellakaan ole armeijassa, hyvä vaan että "pääsi" pois.

Äänestä

Miljoonan nikin ja sivupersoonan mies näkyy kunnioittavan tätäkin palstaa läsnäolollaan! Ja vaimon peräpukamat eikun pahenee. Ai niin, syöpähän se oli. Piisaa sulla mielikuvitusta, ei voi moittia. Tai toisille sattunut tarinahan nämä oikeasti on, joten otan vielä varauksen sille mielikuvitukselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moku kirjoitti:

tänään joku hullu
vietiin autolla
hoitoon
se oli niitä
alokkaita, joille
äiti on tehnyt
pyllamössöä
kotona
se oli ampunut itteensä
jalkaan
siihen loppu
sen armeija

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu