Hienosti ja sujuvasti kirjoitettu, viihdyttävyydessään Feynmannin tasoa ja asiasisällöltään yhtä vankkaa lukemista, Universumi sisällämme: kivien, planeettojen ja ihmisten yhteinen historia.
http://www.kirjavinkit.fi/arvostelut/universumi-sisallamme/
Ensimmäinen lukukerta suoritettu, toinen edessä. Luen kyseistä lajityyppiä edustavat kirjat aina kahdesti, ensin ylimalkaisesti, yleismuvaa luoden ohittaenkin joitakin kohtia ja sitten ajatuksen kanssa uudelleen kannesta kanteen.
Ajattelin että jotakuta saattaa kiinnostaa, jotkin ehkä lukeneetkin. Itseäni kiinnosti kun oli kympillä divarin ikkunassa ja kannessa sana "universumi".
Se Gloverin Ihmisyys on sitten seuraava, odottaa kirjastossa noutajaansa. Kesken on tosin pino vanhoja Aku Ankkojakin.
Kirjasuositus
0
107
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 621018
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla330965- 61822
- 55713
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k97634Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai48619- 25612
- 57600
- 68590
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14578
