Poistuvatko vailla juonta olevat kiintiöhomot Elias ja Lari nyt sarjasta kun homolakialoite meni läpi? Tehtävä suoritettu ja kansa aivopesty.
Homostelun loppu?
dtbdrbtr
12225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Millähän lihaksilla se Marianna raahas ne homppelit kadulta koppiin? hullunvoimilla.
Hyvin oli Marianna valmistellut jutut. Mistä lie oli hakenut tainnuttimenkin ja mihin se on ton pehmustetun kopin laittanut pystyyn? Siel on kettinkejä myöten ollut kaik valmiina.
Varmaan just sinne Sergein asuntoon kantoi nää homppelit, että pysyvät hiljasina ja hänelle vaarattomina.
Mariannalla käy aina ihan käsittämätön munkki: nytkään ei kukaan huomannut mitään, kun tää tainnutti kaks tyyppiä ulkotiloissa ja raahas ne sisälle, ties minkä matkan päästä. Sattui kuulemaankin ne Eliaksen ja Larin puheet, kun sattukin niin sopivasti, että oli siel vessassa just samaan aikaan mitä Elias ja Lari vaihto pari sanaa keskenään.
Eiköhän se raahannut nää viel sinne Heidin asunnolle kahleisiin, eikä Heidi huomaa mitään tavallisuudesta poikkeavaa. Ne on jossain välioven takana piilossa.
Totako se hulluntuuri on?
"Sattui kuulemaankin ne Eliaksen ja Larin puheet, kun sattukin niin sopivasti, että oli siel vessassa just samaan aikaan mitä Elias ja Lari vaihto pari sanaa keskenään."
Tuo sarjan vakiokamaa, jutellaan arkaluontoista asiaa ja väärä henkilö kuulee, käy viikottain
Huonosti toteutettuja nämä "kaappaukset".
Että ihan keskellä kaupunkia voi nuori nainen tainnuttaa jollain vehkeellä nuoren miehen niin ettei kukaan sellaista huomaisi. Siinä kuitenkin kulki muitakin ihmisiä ohi kävelemässä ja autoilla.
Miksi Helena ei ole huomannut, että sieltä hänen asuntonsa avainkaapista puuttuu Sergein ja Pepin asunnon avain, jonka tämä Marianna nappasi itselleen?
Samaa olen itsekin ihmetellyt. Vaikka toisaalta, tämän juonikuvion luonne on sellainen, että vaikka Helena huomaisikin että avainkaapista puuttuu Sergein asunnon avain, niin Helenan mielestä todennäköisyys sille, että avaimen olisi pöllinyt Marianna, olisi 0 %
Niin just. Kukaan ei ole huomannut mitään, että Sergein asunnon avain on viety.
Kun Sergei alkoi puhua siitä, että Marianna käy sen asunnolla virittelemässä kaiuttimia ja jekkuilemassa, niin ei tullut mieleen sellainen että Marianna tarvitsee avaimen päästäkseen asuntoon. Hirveen tosissaan ei otettu Sergein puheita, kun ei käyty tarkistamassa avainkaapin tilannetta.
Seuraavaksi voitaisiin alkaa mamustelemaan. Mamuja kun ei ole pitkään aikaan näkynyt salkkareissa. Joku somaliperhe voisi muuttaa pihlajakadulle.
Joku Lassen vanha pedofiili kapiaiskaveri Eritrean ajoilta voisi tulla homostelemaan, mamuttelemaan ja painamaan pikkutyttöjä ja poikia anaaliin ja penaaliin! Siinä hoituisi kaikki käsikirjoittajien perverssit haaveet ja himot kerralla. Ja näytettäisiin kunnolla hommat kuinka rasvaa menisi tölkkikaupalla lapsia hoonatessa. Nivea ja Serla sponssaisivat sarjaa ja kaikki iloitsisivat. Ja jos mukana olisi vielä muslimeita ja pari isis-hemmoa naimassa ja ammuskelemassa ni VOT!!"!
Jess, kunnon mamukatujengi olis poikaa Pihlajakadun kuvioihin!
Myisivät huumeita niille homoille, hakkaisivat Lassen ja Ismon päivittäin ja rais-kaisivat sen Iidan oikein kunnolla!!! Mamut tykkää isoista per-seistä.
Kalle ja Jiri löytävät toisensa, ja rekisteröivät parisuhteensa.
Eihän niiden tarvitse ,kun nykyisin suomessa Homotkin saa mennä naimisiin !!!
se on sitten toinen juttu kuka ne suostuu vihkimään.
Kyllä tämä salkkareitten homostelu kuvottaa.
Miksi sarjaa pitää tehdä pelkäksi homosteluksi.
Minulla on salkkareita katsoessa aina kaukosäädin toisessa kädessä ja aina, kun homostelua näytetään, käännän siksi aikaa kanavan pois.
Eräs ystäväni sanoi, että lopetti sarjan katsomisen niitten homojen takia.
Ilmeisesti salkkarit onkin suunnattu homoille.
Kukaan normaali hetero ei varmasti mielellään katso homostelua.
Mies on mies ja nainen on nainen.
Homot ei tajua sitä. Koska vanhemmat ei ole sitä heille opettaneet.