Elämä Suomessa

On kuin nussis tasohöylää hitsauslasit päässä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hitsaauslasit on lainassa Goldman-Sachsilta ja tasohöyläkin myyty jo kansainväliselle suuryritykselle!

Äänestä

Olisiko teidän venäläistenkin jo aika lähteä kansainvälisiin neuvottelupöytiin ilman uhoa ja järjetöntä yliherruuden tavoittelemista.

Aikansa kutakin ja se jääräpäinen yliherruuden tavoitteleminen on ennenkin lopulta johtanut...

Niin, perikatoon.

Äänestä
  • http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014121218924307_ul.shtml
    -Kongressin republikaanit syyttivät Obaman hallintoa kykenemättömyydestä puuttua Venäjän toimiin. Heidän mukaansa Venäjä rikkoo paitsi INF-sopimusta myös lukuisia muita aserajoitussopimuksia.

    Viheltäkää nytsaatana se peli poikki ennen kuin rysähtää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ahvorismi kirjoitti:

On kuin nussis tasohöylää hitsauslasit päässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu