Sen tietää siitä, kun katsoo vaikka leipäjonoja. Siellä on paljon köyhiä, monilla tämä liikkumista helpottava pyörätuoli tai kävelyteline mukanaan. Sen tietää siitä, että vanhuksille ei riitä aikaa vanhustentaloissa, eikä heitä käydä katsomassa edes omassa kodissaan kuin kerran päivässä. Sen tietää siitäkin, ettei töitä ole, eikä köyhemmillä ole varaa edes käydä hammaslääkärissä tai ostaa tarvittavia lääkkeitä. Mutta hallitus välittää isis-terroristeista; ne pitää kotouttaa ja antaa heille mahdollisuus uuteen elämään Suomessa. Hallitus pitää myös tasa-arvoisesta avioliittolaista, jossa lapsen etu on ns. lakaistu maton alle. Maahanmuuttajiakaan ei näy Hurstin köyhien joulujuhlassa, mutta tavallisia suomalaisia köyhiä näkee...
Suomen hallitus vähät välittää suomalaisista...
henki
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niin. Kuvittele: ne pisti meillä pakkomaksetun Ylen toimittajat pitämään oikein erikoisuutislähetyksen, kun homot saivat luvan naida toisiaan.
Mutta voimmehan vielä antaa mielipiteitä, vaikka täällä: https://www.otakantaa.fi/fi-FI/Selaa_hankkeita/Kaikki_hankkeet?o=Alkaa&s=Descending&tila=2&sf=False&of=False
Onneksi jo niin suuri osa meistä on alkanut tajuta, ettei poliitikon vaihtaminen toiseen ole sen kummempi parannus kuin s ontaisen vaipan jättäminen vauvalle ja vain hakaneulan vaihtaminen. Näin huomautti seuraavassa haastattelussa haastattelija, ja minusta se oli aika osuvasti, vaikka likaisesti sanottu: https://www.youtube.com/watch?v=2h_V-ARe_nE
Katainen ja Urpilainen aloittivat köyhien vainoamisen.
Näinkö tekivät?
Jos leipäjonot täyttyisivät afrikkalaisista, jotka eivät olisi edes ansainneet suomen kansallisuutta, niin sitä he kauhistelisivat ja koko maan media siinä mukana !
Suomalaisten kerjäläistilanteen hyväksyvät aivan hissutellen !
Nimenomaan näin ja aivan tarkalleen! Ajattelin juuri tuosta samaisesta asiasta kommentoida, kun olitkin jo tämän huomannut. Jos todellakin nämä maahanmuuttajat olisivat tuolla leipäjonossa tai köyhien juhlissa, mikä hirvittävä älämölö siitä tulisi ja hallituksessa kauhisteltaisiin suomalaisten rasismia!!!!! Mutta kun ovatkin vaatimattomia suomalaisia köyhiä, niin kissan paskat välitetään. Leipäjonot ja köyhien juhlat ovat HÄPEÄKSI SUOMELLE!!!!!! Nyt jopa isis-terroristeja hyysätään, jotka tappavat ja kiduttavat lapsia ja naisia!!
Maahanmuuttajan ei tartte käydä leipäjonossa, koska he saavat, niin paljon harkinnanvaraista sosiaaliturvaa.
Rahvas maksaa veroja. Se on sitä varten. Eliitti vastaanottaa osinkoja. Ne tulee veroparatiisista, mieluummin useista
Niin, kansa saa aina sellaisen hallituksen kun se on salaisesti / pimeästi, OMA puolueellisesti, muista ja muusta niin väliä itsekyyden mukaisesti valinut ja valtuuttanut.
= Sitä; "sitä saa mitä tilaa" Oikeuden mukasiuuden Lain alaisuutta.
Kannattaisi alkaa käyttämään sitä ääntää, ja kaikkia kuitakin jäseniä ja aisteja Oikein, kaikille hyväksi, kaikkiin nähden puolueettomasti, vain kaikille hyväksi Totuuden / kaikkia kohtaan Oikeuden mukaisuuden mukaisen vaihtoehdon puolesta puhumiseen ja toimimiseen / vaikuttamiseen.
Mikä ketäkin estä alkamasta näin Oikein, vain kaikille hyväksi, kaikille Luvallisella / Laillisella tavalla elämään ja toimaan?
Että, herätyys!