kaduttaa

Meni eilen ruokailut ihan vituiksi. Söin suunnitelman mukaan 2 ateriaa ja sen jälkeen pelkkää sipsiä ja limua :(
Haittaako lihasten kasvua%
11116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No ei todellakaan haittaa vaan edistää, sait lisäenergiaa ja energia ei koskaan hidasta lihastenkasvua, läskiä voi tulla, mutta ei missään nimessä hidasta kasvua.

Äänestä

Nyt vaan tarkasti kaikki salin penkkien kulmien asteet vihkoon ylös ja muuta neroilua niin saumaa on vielä.

Äänestä

Kyllä nyt kaikki on ihan vitullaan. Tuskin sun keho palautuu tosta tilasta edes viikossa.
Jotain saumaa voi olla, jos nyt teet salilla vinopenkkiä 37,3 asteen kulmassa, sit teet kyykkyä 13 sarjaa restpausella, espanjalaisprässiä, kajakkisoutua 5 sarjaa huippusupistuksella. Treenin jälkeen lyöt kerran nyrkkeilysäkkiä tuima ilme kasvoillasi ja päästät sellaisen palleamurahduksen samalla. Sen jälkeen menet tekemään aerobisen treenin, juoksumatolla KÄVELET 20 minuuttia. Tärkeää on, että kerrot tämän jollekin toiselle salilla olijalle "vielä olis jäljellä aerobinen treeni". Aerobisen treenin aikane juot palautusjuoman, jonka olet itse rakentanut. 5,76 grammaa kreatiinia, 73,6% maltoa, muista MAISSIpohjaista, ei peruna! Loput proteiinia, tietenkin irlantilaisen lehmän maidosta valmistettua isolaattia, mutta tämän varmaan tiesitkin.
Uskoisin, että sipsien ja limun aiheuttama katabolia muutetaan noilla ohjeilla anaboliaksi.
Tietenkin myös 175 euron tilaus vetämään johonkin lisäravinnepuljuun.

Äänestä
  • Vinopernkki tehdään 38,6 asteen kulmassa. Vaikka itse treenaisit kuin ääliö niin ei sentään tarvitse olla peelo ja sekoittaa aloittelijoiden treenejä kirjoittamalla typeryyksiä ja trollauksia nettiin.

    Äänestä

  • treenari1488 kirjoitti:

    Vinopernkki tehdään 38,6 asteen kulmassa. Vaikka itse treenaisit kuin ääliö niin ei sentään tarvitse olla peelo ja sekoittaa aloittelijoiden treenejä kirjoittamalla typeryyksiä ja trollauksia nettiin.

    No niin se on silloin vahvempi kulma. Mut kun halutaan aktivoida enemmän ylärintaa, nimenomaan syvältä niin se tehdään 37,3 asteen kulmassa. Ja siinä just painetaan selkä kiinni nojaan ettei käsi mee sinne nojan ja selän väliin, et se nimenomaan ottaa ylärintaan ja muovaa lihaksen ulkosyrjää pyöreämmäksi. Et mäkin tajusin sen vasta pari kuukautta sit ku jätin maitotuotteet pois ja kerran avokadoo syödessä tuli sellanen mindblowing elämys, et tää uudisti koko mun rintatreenin.

    Äänestä

  • treenari1488 kirjoitti:

    Vinopernkki tehdään 38,6 asteen kulmassa. Vaikka itse treenaisit kuin ääliö niin ei sentään tarvitse olla peelo ja sekoittaa aloittelijoiden treenejä kirjoittamalla typeryyksiä ja trollauksia nettiin.

    > Vinopernkki tehdään 38,6 asteen kulmassa.

    Kannattaa kokeilla myös 0,674 radiaanin kulmaa, koska lihakset tottuvat nopeasti asteisiin, ja yksikön vaihto toimii kasvuärsykkeenä. Sitten kun lihakset tottuvat 0,674 radiaanin kulmaan, niin voi kokeilla vaihtaa komplementtikulmaan, tämä tarjoaa taas uutta ärsykevaihtelua.

    Äänestä

Itse olen kokeillut kulmaa 33,786 ja osia ja jotenkin tuntuu, että tuntuma on löytynyt ja kaikki on kivaa. kirjoitan vihkoon myös jokaikisen liikkeen salilla ollessani, joten treenini kestää kolmisen tuntia joka päivä. Ainut haitta mikä on niin nämä vihkot ei enää mahdu himassa mihinkään, sillä aloitin treenit syksyllä 1985.

Äänestä

Ei haittaa, mutta näin joulun kunniaksi kannattaisi syödä suklaakonvehteja. Kaupoissa on nyt suklaakonvehtivalikoimat laajimmillaan.

Mitä vinopenkkiin tulee niin se tehdään samassa kulmassa kuin sinun kehonlämpösi on treenien aikaan. Ja lämpöhän mitataan rectumista ennen ensimmäistä sarjaa ja joka sarjan välissä.

Äänestä
  • > Mitä vinopenkkiin tulee niin se tehdään samassa kulmassa kuin sinun kehonlämpösi on treenien aikaan. Ja lämpöhän mitataan rectumista ennen ensimmäistä sarjaa ja joka sarjan välissä.

    Ja muista myös vaihdella lämpötilayksikköä välillä celsiuksesta kelviniksi ja fahrenheitiksi jotta lihaksesi eivät kerkeä tottumaan!

    Äänestä

Konvehtirasia on aina mukana, varsinkin näin joulunaikaan. Välillä jään polkemaan kuntopyörää hetkeksi, että saan rasian loppuun ja sitten kirjoitan treenivihkoon tikkukirjaimilla, että kuntopyörää 5min 34sek ja sadasosia 600g rasia suklaata.

Äänestä

Kokeilin tänää vinopenkkiä ja kulma oli 44 alaspäin..paha olo tuli ja olkapää sijoiltaa, mutta kirjoitin kolme aanelosta tekstiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bodari97 kirjoitti:

Meni eilen ruokailut ihan vituiksi. Söin suunnitelman mukaan 2 ateriaa ja sen jälkeen pelkkää sipsiä ja limua :(
Haittaako lihasten kasvua%

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu