SUUSEKSISTÄ

Jos mies nuolee naisen alapäätä,voiko suusta tarttua iholle suussa esiintyviä bakteereja jotka aiheuttavat mm. kutinaa,ns.locoidisen tulehduksen?
462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nuolevaan, älä mieti. Miettiä kerkiää myöhemminkin.

Äänestä

Ei voi.

Äänestä

Kyllä kunnon mies nuolee vaikka ei ole viikkoon pesty.

Äänestä
  • Kuukautiset ja valkovuoto tuo vain lisäelämyksiä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysyn vaan kirjoitti:

Jos mies nuolee naisen alapäätä,voiko suusta tarttua iholle suussa esiintyviä bakteereja jotka aiheuttavat mm. kutinaa,ns.locoidisen tulehduksen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu