Tuonti Alfa

Onko kukaan tuonut Alfa 75 TS suomeen. Olisin ollut utelias tietämään paljonko sellaisen rekisteröiminen suomeen tulee maksamaan. Tai edes esimerkiksi jonkun samankaltaisen laitteen rekisteröinnistä. Ja ikäluokkahan on sieltä 90-luvun alusta.
2486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

maksu rekisteröinnistä, myös "Cuore Sportivolle".

Äänestä

500-1000 välillä. Tullin taulokoista löytyy pari 75:stä ja vero on ollut tuolta väliltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias kirjoitti:

Onko kukaan tuonut Alfa 75 TS suomeen. Olisin ollut utelias tietämään paljonko sellaisen rekisteröiminen suomeen tulee maksamaan. Tai edes esimerkiksi jonkun samankaltaisen laitteen rekisteröinnistä. Ja ikäluokkahan on sieltä 90-luvun alusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu