Onko kyseessä sisäpiiritiedon väärinkäyttö kun Lehtomäen aviopuoliso ja alaikäiset lapset ovat ostaneet viime päivinä paljon Ruplia? Asia on syytä tutkia perinpohjaisesti!
Paula Lehtomäen alaikäiset lapset ostivat Ruplia!
Sisäpiiritietovuoto?
5104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ukki ja kapi tutkiin, tuskin kukaan muu.
Nämä Kepulien vaurastumiskeinot ovat omaa luokkaansa. Ensin laitetaan maatalouden tukirahat Talvivaaran kaivokseen (70 000 Kepulia) Lehtomäen esimerkin mukaisesti ja sitten ostetaan Ruplia miljardeilla euroilla. Ja aina hävitään. Ei ole Kepulaisista pisnesihmisiksi! Ovat tyhmiä kun aina laittavat rahansa väärään paikkaan.
Noissa 70.000:ssa tyhmässä enemmistö oli varmasti muita kuin kepuleita. Kokoomuslaiset ja rkp-läiset ovat imenneet viehtymyksen pörssipeliin jo äidinmaidossaan. Mutta yhtä kaikki, valtaenemmistö eri puolueiden kannattajista ei sijoittanut Talvivaaraan, eikä sijoita ylipäätään yksittäisten yhtiöiden osakkeisiin. Suomalaiset ovat rahastosäästäjiä.
Varmaan yrittää paikata sitä vajaan millin Talvivaara-tappiotaan ostamalla ruplia. Kepulaiset ovat ripeitä pikavoittojen lunastajia ja yleensä vielä joku muu on maksaja. Miten se tuo Paavo Väyrynenkin oli oikea pihtari, yleensä hänen kahvikupilleen löytyi maksumies muualta, kuin hän itse? Eduskunnassmme tämä on yleinen huuli, miten lie noitten muiden kepulaisten kanssa. Tietysti nuo tämän päivän maajussit eivät jemmaa jyvääkään, ellei jostain tukieuroja tipu. Meinasivat lehmätkin pistää kanttulihauskis Venäjä-pakotteiden takia, mutta Petteri Orpo sai neuvoteltua EU, että kansalliset tuet maitoon.
Pitäähän Paulalla toki ruplia olla hevoskärryllinen, kun kepulaisilla on salainen sopimus venäläisten kanssa. Tosin Matti Vanhanen taa kiistää, mutta Jarmo Korhonen moitii sitä, että VANHASEN MUISTI TAAS PÄTKII. Paula Lehtomäki on ollut mukana neuvotteluissa, kuin Jarmo Korhonekin ja Kimmo Tiilikainen ja Puuma Puumalainen. Ei tarvitse ihmetellä sitäkään. miksi kepulaiset ovat olleet niin suopeita maanmyynnin suhteen venäläisille, jopa tärkeiden tukiasemien läheltä.
ELISA:n verkko pimeni ja tänään SONERA:n verkko sökö.