yöllä heräsin pistävään kipuun vasemman kylkiluun takana..sitte kipu lähti ja koko päivän tunnen kipua vasemmn kylkiluun takana.. se on napan korkeudella ja sivulla... mistä se voi johtua? samanlainen kipu tulee jos olen istunut tosi kauan esim. koulussa. voiko se olla vain lihaskipua huonnosta asennosta?? vai jota sydän juttuja? pelkään että se on joku kasvain siel "kylkiluun takana* .. ja olen viel tosi nuori joten en tiedä... kertokaa pliis..
kipu
tyttönen
1247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
johtua huonosta istuma-asennosta, varsinkin jos pitkään samassa asennossa koulussa istut
Luultavasti johonkin suolenmutkaan jää ilmaa ja se aiheuttaa kivun, itselläni esiintyy jos istun pitkään huonossa asennossa
Jos kipu jatkuu pitkään eikä hellitä kannattaa toki esim. kouluterveydenhoitajalle(jos kerran koulussa olet) mainita ja hänen kanssaan asiaa pohtia.
tai käydä lääkärissä