Julkaistu 14.4.2014
Profeetallinen sana Markku Veilolta. Peloittavien merkkkien määrä taivaalla tulee lisääntymään lähiaikoina hurjasti. 14.04.2014
https://www.youtube.com/watch?v=qqPAiVhu2HA
Profeetallinen sana Markku Veilolta. Peloittavien merkkkien määrä taivaalla tulee lisääntymään lähiaikoina hurjasti. 14.04.2014
https://www.youtube.com/watch?v=qqPAiVhu2HA
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kai ne sitten sen itsekin näemme. Ei siihen Veiloa tarvita siitä toitottamaan.
Eikä profetiat sivustoa, eikä Raamattua, eikä uskovia tarvita, että kirjoita ateismista mitä vaan vapaasti mille foorumille tahansa jos siltä tuntuu.
VALITAN
Väärää tietoa on sillä palstan aiheena profetallisuus.
Ainakin alku profetiasta kannattaa kuulla.
Mitä sanoo Raamattu. Matt.16:4. Tämä paha ja aviorikkoja sukupolvi tavoittelee merkkiä, mutta sille ei anneta muuta merkkiä kuin Joonaan merkki. Ja hän jätti heidät ja meni pois. Mark.8:12. Niin hän huokasi hengessään ja sanoi: Miksi tämä sukupolvi vaatii merkkiä? Totisesti minä sanon teille: tälle sukupolvelle ei anneta merkkiä.
Kokonaan pitää jaksaa kuunnella.
Voiko Raamatun sanaa enää luottaa? Matt.12:39. Biblia (1776) Niin hän vastasi ja sanoi heille, tämä häijy ja huorintekiä suku etsii merkkiä, ja ei hänelle pidä merkkiä annettaman, vaan Jonan prophetan merkki.
Siltähän se näyttää jälleen kun ymmärtämättömät siteeraa Raamattua.
Mikä merkki ?
Ihmisen poika? -kuka?
Ihmisen pojan merkki- mikä?
Mjlloin? Missä? Miksi?
Lukekaa niitä opettavia aloituksia.