Sitä ne sitten niillä 10 dollarin eli 8 euron tuntipalkalla maksaa. Vaan kun se taakka vain kasvaa Fergusonlandiassa.
http://www.brillig.com/debt_clock/
http://www.brillig.com/debt_clock/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hups, ehti kirjottaessa kasvaa 10 miljoonalla tuo velka...
Voi kansa parka. Ja kun varallisuus kasautunut niin että tänäkin vuonna rikkain 1% ottaa potista 35% ellei peräti osakekurssien myötä 40%.
Rooman imperiumin aikaan Italian alueella rikkain prosentti kahmi "vain" 16% kakusta. Jenkeissä puolet kansasta on pian orjia taas.
USA:n väestön enemmistö on 27 vuoden päästä ei-valkoisia ja sille joukolle se velanmaksu tulee myös jäämään. Odottakaahan kun seuraava presidentti on publikaani, silloin se velka vasta räjähtää.
70 miljoonaa tullut velkaa lisää...
150 miljoonaa tullut lisää maksettavaa ylilihaville hampurilaisten purijoille...
USA:n velkaantumisvauhti: 2.43 miljardia dollaria päivässä!!! Jokainen USA:n kotitalous velkaantuu siis 15 dollaria päivässä. Siis tuntipalkan verran.