ei ole suuri poliitikko tai peräti puoluejohtaja, niin ansiokkaasti hän on täällä Soinia haukkunut. Eli toisin sanoen toistelee samoja asioita.
Veikkaan että Anjalankosken mies on todellisuudessa aika reppana, ja kovin katkera. varmaan halusi tunnetuksi poliitikoksi, mutta kyvyt eivät riittäneet. Ihan samoin kuin näillä kahdella räksyttäjällä, eli Pietulla ja Mäenpäällä.
Veikkaan että Anjalankosken mies on todellisuudessa aika reppana, ja kovin katkera. varmaan halusi tunnetuksi poliitikoksi, mutta kyvyt eivät riittäneet. Ihan samoin kuin näillä kahdella räksyttäjällä, eli Pietulla ja Mäenpäällä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ja taas ovat persut olkinukketalkoissa...
Jos et kerran tiedä, kuka kirjoittaja on, voisitko ystävällisesti keskittyä kommentoimaan hänen viestejään sen sijaan, että rupeat mustamaalaamaan ihmistä, jota et tunne.
Mitä tulee toistamiseen, oletko seurannut Isä Timon plokeja? Siellähän ei muuta tehdäkään kuin pyöritetään samaa levyä.
Persuille on näköjään todella vaikeata hyväksyä, että kaikki eivät ylistäkään heidän jumalakseen asettamaa puheenjohtajaansa. Uskokaa nyt, koko kansa ei kannata persuja. Ainoastaan pieni osa suomalaisista on soiniuskovaisia, joille tosiasioiden näkeminen on mahdotonta.
Samalla tavalla keskittymään asiaan, kuin ex...... solvaamaan älykkyyttä, toimia, sanomisia, ajatuksia jne. tietysti ne ovat Soinin tai Lindströmin. Mikäli tyypistä itsestä olisi johonkin, ei hän myöskään kirjoituksillaan keskittyisi solvaamaan Soinia ja Lindstömiä yms. henkilöitä, henkilöinä.
Jos kritisoidaan henkilön poliittista toimintaa, pysytään asiassa. Jos taas persutyyliin mennään arvioimaan kritiikin esittäjän henkilökohtaista elämää, ollaan persujen rakastaman kiusaamisen parissa.
Mennään nyt sen verran henkilökohtaisiin ominaisuuksisiisi. Ymmärrätkö lukemaasi ?
Tai sitten yksinkertaisesti kysymys on siitä, että henkilöllä on vaikea mielenterveys-ongelma.. Muuta käsitystä ei saa...................
Luotsiko se siellä pakisee taas eri nimimerkillä???
Voisit lopettaa tuon naurettavuuden.
Kun kirjoitan, kirjoitan rekisteröidyllä nikilläni.
Rehellisyyden nimissä, sinäkin voist rekisteröidä nikin omalla nimelläsi.
anajalanperse on tyypillisesti iltalehtifriikki ja hörhö
ne haukkuvat Päivi Räsästä - fiksu älykäs nainen, vaikka uskovainen -
kun iltalehden toimittajat käskevät
hörhöt ovat tällaisia, ei aivoja eikä kykyä ajatella
Soini tietty on niiden maalitaulu kun iltalehti tai Hesari käskee jne.
Ei kannata välittää tai lukea niiden aloituksia
yleensä ei kannata edes provoilla niitä vastaan koska omaa aikaa
kuluu provoilussa hukkaan
sähkörahakundi joutui linnaan perjantaina
A bitcoin big was sentenced Friday to two years in prison for selling $1 million worth of the digital currency for use in an online drug bazaar.
“I screwed up really badly,” Charlie Shrem, an early Bitcoin champion, told Manhattan Federal Court Judge Jed Rakoff. “I have no excuses for what I did.” Shrem, 25, said he was only 22 at the time he made the transactions, which he knew were going to be used to bolster the notorious “Silk Road” drug website.
Prosecutors noted he was his company’s CEO and compliance officer.
Olen hyvin lähietäisyydeltä seurannut erityisesti Lindströmiä jo pitkän aikaa. Soinin olen myös pari kertaa tavannut. Siksi minulla on aika hyvä pohja arvioida molempia.
Kumpikaan henkilö ei sovi päättäjäksi yhteisissä asioissa koska heillä on oma lehmä niin voimakkaasti ojassa.
Päättäjällä on myös esimerkin voima käytössään. Mitkä ominaisuudet tekevät mielestäsi Soinista ja Lindströmistä esimerkillisiä?
pohjasi pettää kuin hörhöilysi
et sovi edes hörhöilijäksi
stubbin esimerkki johtajaksi on
puppugeneraattori
ja
polvihousut
niitä kadehdin ja murehdin
ka ja mu
olen siis Stubbin kamu
Sinä olet hullu.
Tämä häirikkö on Helsinkiläinen vasurihörhö on nainen ja joka kuvittelee olevansa jonkin sortin politiikko jolle tosiaankin naureskelee omatkin ,on ilmeisesti sairaseläkkeellä päästänsä . Kymmenen vuotta on sekoillut näillä palstoilla ja teille jotka vastaavat tämän vainoharhaisen narsistin avauksiin on peiliin katsomisen paikka .
Kylläpä asialliseen kritiikkiin tulee, sitten oikeinkin asiallista palautetta.
Itseasiassa taitaa mennä arvioni oikeaan? Koska näitä vasemmistolaisia muistan muutamia jo V 1980 luvulla joita lehtien yleisenosastoilla samaa pyöriittivät, ja oli monella tämä "henkilökohtainen " ongelma kuten heidän lähipiiristä kuulin useissa Tampeereen kuppiloissa...
Niillä pyörii sama levy vuodesta toiseen kuten tällä palstapöhölellä aamusta iltaan .
No, sehän se on tyyli persuilla ihan ylintä johtoa myöten. Toistoa ja taas toistoa, kun uskotaan Göbbelsin tapaan toiston muuttavan valheetkin todeksi.
Ja mitäpä se ketään haittaakaan, jos asioista muistutetaan? Saattaahan siellä kommenttiosastossa tapahtua jotain variaatioita. Jos ei, niin kyllähän ne on helppo ohittaakin ellei sitten satu olemaan teneriffan persun kaltainen mielensäpahoittaja.