http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1419124496766.html
Veikkaisin ett'ä 1-2 maksullista Tiltua löytyy tältäkin palstalta.
Veikkaisin ett'ä 1-2 maksullista Tiltua löytyy tältäkin palstalta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Kymmenkunta äkki laskien olen tässä pyörinyt aina
En tiedä ryssätrolleista, mutta juutalaistrolleja veikkaisin olevan ainakin 3 kappaletta. Juutalaistrollien uusin strategia on syytellä muita siitä, mitä he itse tekevät. Juutalaismedia on antanut tässä asiassa heille myös uskottavuutta, kun he kutsuivat kaikkia niitä Venäjän trolleiksi, jotka ovat valtavirtamedian propagandan kanssa eri mieltä.
Demokraattisesta näkökulmasta median kannanotto on hyvin arvelluttava, koska media otti tuolla leimaamisella "totuuden ministeriön" roolin. Ainoa totuus tulee heiltä ja eri mieltä olevat ovat "Venäjän trolleja". Syy miksi tämä taktiikka otettiin käyttöön johtuu siitä, että valtaapitävät ovat häviämässä informaatiosodan.
Oikea vastaus:
6,4 kappaletta
Menes nyt sanoman huora imemään sitä pomosi kyrpää, sen osaat parhaiten. Nämä jatkuvat aloitukset samasta aiheesta eivät toimi.
Oletteko JUUTALAINEN?
aloittaja on.
Minulla ei ole periaatteessa juutalaisia mitään vastaan silloin, kun sattuu niin, että he ovat kunnolla.
Pomoni oli juutalainen ja sai 4 vuotta linnaa petoksista ja talousrikoksista. Oli ankara mies.
Kun pyysin palkankorotusta hän muille panetteli minun olevan antisemiitti!!
-masson.
http://www-saul-masson.info
Olen VARMA siitä, että olette esinahaton JUUTALAINEN! TUNNUSTAKAA!
Haha, sanoo maanpetturi, joka postaa joka päivä useita Venäjää nuoleskelevia kirjoituksia tai manifestejä.
Trolloloo...nato trollolloo eeuuu-trolollooooo...
Tällä palstalla on ainakin kaksi maksettua Venäjän trollia: nimimerkit waler ja Ple!
ole Tiltu, se on ihan tavallinen yksinkertaine työväenluokan sankari;)
Kiitos kunniasta, mutta olet todennäköisesti väärässä MYÖS walerin suhteen!
Ehkä täällä jokunen Venäjä-trolli voi olla, mutta usanistitrolleja on kymmenittäin yhtä Venäjä-trollia kohden!
Bushin aikaan usanisti-trolleja oli 30 000, joten vaatimatonta se Venäjän toiminta siihen nähden on aina ollut!
Tässä malli usanistitrolleista:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288337436578.html
Tuskin touhu on yhtään vähentynyt, ja palstasta pääteltynä yhä vain älyttömämmäksi ovat väitteet menneet!
Suomessa on 74 000 ryssää, joten trolleja on about tuo sama määrä :)
Eikö näitä Ilta-sadun toimittajia voitaisi bännnää palstalta jouhaa sitä paskaansa sinne lehteen.
Kyllä, ainakin kaksi. Erityisesti öisin kirjoitustahti, uusia aloituksia parin minuutin välein, on hirmuinen. Ihan pakkotyömeininkiä siellä trollitehtaassa, luulisi tulevan jo tuki- ja liikuntaelin sairauksia näpyttelyn määrällä. Ehkä nämä trollit eivät saa mitään muuta työtä, tai sitten vaihtoehtona on vielä pahempi vankityöleiri Siperiassa, jossa ei saa edes sitä kaalisoppaa.
Jotkut luopuvat ihmisarvostaan ihan itse.
taas itseksesi. Olet sinä varsinainen tampio toimittaja, aloittaja.
onko ryssän trolli jos kannattaa suomen itsenäisyyttä eikä natoa ja eun liittovaltio kehitystä??
No jos ei ole ryssän trolli, niin sitten on vain tietämätön ja tyhmä.
http://yle.fi/uutiset/upseerit_resurssit_eivat_riita__nato-jasenyydella_vahva_tuki/7031264
USA-EU-NATO-HOMO-GAY- trollien mielestä on.
silti natoon ei voi täysin luottaa tiukassa paikassa vaan itsellä on oltava riittävä puolustus??
Nato on varteen otettava vaihtoehto.
Mahtaa olla turhauttavaa, kun kirjoittaa ja kirjoittaa eikä mielipiteet muokkaannu vaikka miten kirjoittaisi. Nämä trollit on vaan niin huonoja, että heti arvaa millä asioilla kirjoittajat on.
Sorry teidän kohdaltanne tämä konflikti on jo hävitty. Kohta loppuu palkan maksu ja niin myöskin kirjoittelu, hiukan sääliksi käy.
Tsemppiä sinne pankkiautomaattijonoon.
enemmistö suomalaisista vastustaa edelleen natoa eikä sitä millään valhe gallupeilla muuksi muuteta suomalaiset eivät ole peloteltavissa minkään mielipiteen taakse vaan haluavat pysyä puolueettomina??
Nämä ovat uskomattoman huonoja trolleja, HIH!
Samat mantrat imperialisteista, juutalaisista ja usasta jne. Fasistit Maidanin aukiolla jne.
Sanoman maksetut toimittajat ja kokoomuksen palkkaamat nettitrollit ovat uusimpia keksintöjä. Onkohan trolleilla joku aamupalaveri, jossa annetaan ohjeet päivän sisällöistä?
mitäköhän näille sanoman palkkaamille aktivistitoimittajile maksetaan tästä ryssävihan ja valheitten levittämisestä?
Sanoman toimittajat eivät kirjoita S24 nettipalstalla, vaan työnantajansa mediatuotteissa. Yksityisesti he tietysti saavat kirjoitella missä haluavat. Oletko kuullut sellaisesta asiasta kuin sananvapaus? Entäs journalismi? Etiikka?
Venäjältä käsin voi tietysti olla hyvin vaikea hahmottaa näiden asioiden merkitystä. Sananvapauden ansiosta sinäkin saat kirjoitella tänne diktaattorisi propagandaa.
jos kolmas maailman sota syttyy niin mitä luulette keskittyykö nato puolustamaan keski eurooppaa vai satsaako kaikki voimansa suomen puolustamiseen?
Ei Nato tietenkään nyt Suomea puolusta, koska emme ole Naton jäsenmaa.
mutta onko se loppujen lopuksi järkevää samalla sitoudumme sotaan jos sellainen syttyy idän ja lännen välille??
niin silloin ei Suomen sitoutumista kysellä.
Varmaa kuitenki on, että NATO ei auta jos emme siihen kuulu.
Mutta jos rysssä päättää tehdä krimit Suomen kohdalla, voidaan aina laittaa Erkki Tuomioja ja Tarja Halonen huutamaan rajalla vaikk että:"älkää tulko tänne perkele täällä on kylmä.";)
Vinkkinä trollille, suomen kielessä lause alkaa isolla kirjaimella. Sinut tunnistaa siitä, että kaikki kijoituksesi alkaa pienellä kirjaimella, vaikka vaihdat nimimerkkiä.
у вас есть простой, но не волнуйтесь, это относится к российским характеристик
"heh..." Siis Nato on paljon vaarallisempi kuin pahimmat diktatuurit !
Uskomatonta, miten kaukana todellisuuden taju on toisistaan suomalaisilla ja virolaisilla.
Natovetistelijät väittää lahouttaan että jokainen joka ei kannata natoa, on nenäläistrolli.
Minä en kannata natosyöpää, enkä tosiaankaan ole venäjämielinen.
Minä en tunne muuta kun vihaa tuota sisäsiittoista maata kohtaan, joka venäjänä tunnetaan.
Ps, tiedän jo missä joukoissa sodan aikana toimin, olen tarkka-ampuja, paikkaa en vielä tiedä mutta arvelisin että itärajan tuolla puolen näreiden seassa.
Ei oo montaa palkattua tiltua. Niiden lisäksi riittää nämä perustrollit, joiden elämänsisältö koostuu näistä palstoista.
R y s s ä on aina ollut se sama uhka. Se ei poistu näillä näkymillä. Nato luonnollisesti keskittyy toimissaan sinne, missä on tuotanto ja luonnonvarat. Natossa meillä olisi kuitenkin esimerkiksi riittävä ilmapuolustus. Tarvitsemme sekä Naton hävittäjiä, mutta ennen kaikkea toimivan ilmatorjuntaohjusjärjestelmän. Isänmaanpetturit on ostaneet semmoisia venäjältä. Ihan tosi! Hillitön lennokkijärjestelmäpotentiaali olisi todella must.
aseistakieltäytyjä ovat vaarallisimmat aselajit sota-aikaan.
Molemmat teloitetaan---
juu ei parane laskea liikaa naton varaan??
Varustetaan teloilla ja tehdään panssareiksi.
Pienoislennokkeja lentää jokapuolella..
onnistumaan.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1419137584304.html
Saanko kiusata niitä kaikkia? No, kiusaan kuitenkin.
Minä olen Natotrolli.
Kuukausi sitten olin Homotrolli.
Samalla olen myös Suvaitsevuustrolli.
ennen EU:ta olin EU trolli. Silloin kirjoittelin Yleisönosastoille.
Ennen vaaleja alan Kokoomutrolliksi...
Voi teitä kaiken uskovia lapsia!