lisäämään ongelmia suomalaisten kanssa. Kaikki me jotka olemme olleet somalien kanssa tekemisissä, tiedämme että somalien käytös on usein ylimielistä ja jopa halveksuvaa suomalaisia kohtaan. Somalithan pitävät itseään herrakansana, vaikka eivät koskaan saa mitään aikaan omassa maassaan.
Jostain syystä näitä hölmöjä suomalaisia löytyy(vasemmistosta), jotka vielä puolustavat somaleita.
Jostain syystä näitä hölmöjä suomalaisia löytyy(vasemmistosta), jotka vielä puolustavat somaleita.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Voisi olettaa että kiitollisuutta löytyisi, mutta EI
Vain aniharva muslimi osoittaa kiitollisuutta, auttajiaan kohtaan. Ja syynä on se, että auttajat ovat aina ns."vääräuskoisia".
Muslimit eivät auta edes toisiaan, sillä se toinenhan on jo pelastettu, ja menee kuoltuaan paratiisiin.
Siinä ideologiassa toisten auttaminen "maallisemmissa asioissa" on siis yhtä tyhjän kanssa.
Sensijaan muslimit murhailevat uskonveljiään/sisariaan jos nämä maallistuvat. En tiedä millä logiikalla, sillä heidän kirjoitusten mukaan se joka kuolee syntisenä menee helvettiin...
kannustavaa !
Olen aina halunnut kysyä, että miltä se tuntuu pas-kahousussa vaeltaa ja keksiä parjaamista.
Ongelmia on, mutta niitä ei parjaamalla poisteta.
No itse tapaan päivittäin maahanmuuttajia ja joukossa somaleja ( ei lieksassa )
ja koskaan ei ole ongelmia ollut.
Niitä on kaikkialla, missä on ihmisiä ja joidenkin kulttuurierojen pohjalta syntyy lisää.
Mutta on semmoinen ahdistava tunne tulla kotiseudulle lomalle kun tietää tämän systeemin täällä.
Somalien käytös varsinkin kadulla ryhmässä, on usein töykeää ja äänekästä.
Ja sitten voidaan myös kysyä, että miksi juuri somalien työttömyys on niin korkeaa luokkaa - yli 80%. Rikostilastot ovat myös korkeat.
Eikä vain Suomessa, vaan kaikissa Euroopan maissa missä somaleita on.
taitaa tosiaan olla jälkeenjääneitä, pahoinpitelee taksikuskinkin jos se on somali.
Nyt neiti Härkönen projisoi itseään lieksalaisiin.
Lieksalaiset tekivät ihan oikein.
Hyvä että myönnät edes ongelmia olevan - se ei ole monikuttuuriliturgian ja -dogmien mukaista. Jos kritiikkiä (jota sinä kutsut "parjaamiseksi") ei saa esittää, niin miten nämä ongelmat korjataan?
Minulla on ehdotus joka voi olla erittäin kivulias mutta toimii varmasti. Vedetään somalien sosiaalituet kantaväestön tukien tasolle - silloin vähintään 90% Suomessa oleilevista somaleista vaihtaa maata, hyvinkin nopeasti. Heidän mukanaan myös ongelmat poistuvat.
TÖRKEÄ RAISKAUS
Vireille 5.3.2012
SULJETTU KÄSITTELY JA OIKEUDENKÄYNTIAINEISTON SALAISUUS
Käräjäoikeus on 3.4.2012 pidetyssä pääkäsittelyssä asianomistajien ja syyttäjän pyynnöstä määrännyt oikeudenkäynnin julkisuudesta annetun lain (370/2007) 15 §:n 2- ja 3 -kohtien nojalla, että suullinen istuntokäsittely tässä asiassa, jossa kysymys on alaikäistä asianomistajaa koskevasta seksuaalirikosasiasta ja jossa esitettiin arkaluonteisia tietoja henkilön yksityiselämään sekä terveydentilaan liittyvistä seikoista, toimitetaan kokonaan yleisön läsnä olematta, sekä määrännyt mainitun istunnon pöytäkirjan sekä muut oikeudenkäyntiasiakirjat asiassa annettavaa tuomiota lukuun ottamatta edellä mainitun lain 10 §:n nojalla salaisiksi 60 vuodeksi asian vireilletulopäivästä eli 5.3.2012 saakka. Saman lain 24 §:n nojalla asianomistajien ja syyttäjän esittämästä pyynnöstä käräjäoikeus on määrännyt, että käräjäoikeuden tuomio on ASIANOMISTAJIEN JA SYYTTÄJÄN KUULUSTUTTAMAN TODISTAJAN HENKILÖLLISYYDEN sekä mandollisten muiden asianomistajien henkilöllisyyteen viittaavien tunnistetietojen OSALTA PIDETTÄVÄ SALASSA 60 vuotta eli 5.3.2072 saakka tai kunnes sitä ennen mandollisesti toisin määrätään, sekä ettei asianomistajien ja todistajan nimiä sekä edellä viitattuja muita tunnistetietoja saa tuona aikana mainita julkisessa oikeudenkäyntiaineistossa. MUILTA OSIN TUOMIO ON JULKINEN asianomistajien siihen suostuttua.
SELOSTUS ASIASTA
Syyttäjän rangaistusvaatimus
1. TÖRKEÄ RAISKAUS nuorina henkilöinä
(8010/R10004288111)
Rikoslaki 20 luku 2 §
Rikoslaki 6 luku 8 §
5.8.2010 HELSINKI
Suleyman Osman Mohamed ja Burhan Abdidek Yusuf ovat yhdessä pakottaneet 15-vuotiaan A.n sukupuoliyhteyteen käyttämällä Ahan kohdistuvaa väkivaltaa. Osman Mohamed ja Yusuf ovat houkutelleet A:n mukaansa Malminkartanon juna-aseman lähellä sijaitsevaan metsikköön. Kolmikon päästyä metsikköön Osman Mohamed ja Yusuf ovat ehdottaneet Alle suuseksiä, mihin A ei ole suostunut. A:n lähtiessä kävelemään takaisin Malminkartanon asemalle Osman Mohamed ja Yusuf ovat estäneet A:ta poistumista siten, että toinen on tullut seisomaan A:n eteen ja toinen hänen taakseen. Takana seissyt on myös ottanut A:ta kiinni käsivarresta. Sen jälkeen he ovat vetäneet A:n sivummalle metsikköön. Sitten Osman Mohamed ja Yusuf ovat painaneet A:n maahan polvilleen. A:n edessä ollut on alkanut riisua housujaan toisen pitäessä häntä takaapäin kädestä kiinni. Sen jälkeen A:n edessä seissyt on työntänyt erektiossa olevan siittimensä A:n suuhun pitäen samalla kiinni A:n hiuksista alkaen liikutella siitintään A:n suussa. Takana ollut on koko ajan pitänyt A:sta kiinni kosketellen vaatteiden alta A:n rintaa ja pakaroita. Yhdynnän jatkuttua useita minuutteja takana ja edessä ollut ovat vaihtaneet paikkoja. Nyt A:n eteen tullut on työntänyt siittimensä A:n suuhun alkaen liikutella siitintään A:n suussa takana olevan pitäessä hänestä kiinni. Sen jälkeen Osman Mohamed ja Yusuf ovat taas vaihtaneet paikkaa ja A:n eteen tullut on työntänyt siittimensä A:n suuhun alkaen liikutella siitintään A:n suussa takana olevan pitäessä A.sta kiinni. Molemmat tekijät ovat saaneet siemensyöksyn A:n suuhun.
Rikos on törkeä, koska sen ovat tehneet useat tekijät. Rikos on tehty erityisen julmalla ja nöyryyttävällä tavalla, koska se on kohdistunut huomattavasti pienikokoisempaan uhriin, joka on houkuteltu metsikköön, missä rikoksen täytäntöönpanotoimi on suoritettu. Rikos on myös kokonaisuutena arvostellen törkeä. Osman Mohamed on teon tehdessään ollut 15-vuotias ja Yusuf 16-vuotias.
Syyttäjän kirjalliset todisteet:
1) Hoitokertomus (etptk:n liite 1, sivut 9 ja 10)
Teema: A:n kertoma
2) Asianomistajan konfirmaatiovalokuva (lisäetptk:n liite 1)
Teema: vammat asianomistajan polvissa
Syyttäjän henkilötodistelu:
1) Asianomistaja A:n kuuleminen todistelutarkoituksessa
Teema: tekijät, metsikköön houkutteleminen, suuseksin vaatiminen, käytetty väkivalta sekä sen laatu ja määrä, suuseksi, aiheutuneet vammat, vammojen peittäminen konfirmaatiota varten, aiheutunut kipu ja särky, aiheutunut kärsimys
2) Asianomistaja B:n kuuleminen todistelutarkoituksessa
Teema: asianomistaja A:n kertoma, Alla havaitut vammat, vammojen peittäminen konfirmaatiota varten, A:n mielentila tekojen jälkeen
3) Vastaaja Suleyman Osman Mohamedin kuuleminen
todistelutarkoituksessa
Teema: A:n tapaaminen Kannelmäessä
4) Todistaja C kuuleminen
Teema: somalipoikien tapaaminen, matkustaminen junalla Kannelmäestä Malminkartanoon, A:n kertoma
tämä varmaan auttaa sitä raiskattua tyttöä ihan helvetisti.
Veteraanien jälkeläiset orjuutetaan!
Et näe metsää puilta. Tämä saattaa auttaa vielä raiskaamattomia tyttöjä välttelemään kyseisiä paskiaisia.
ettet koskaan ole ollut tekemisisssä somalien kanssa. Oletkohan ylipäätään uskaltanut sieltä virtuaalitodellisuudesta ihmisten ilmoille vielä kertaakaan?
Miksi minun pitäisi hyväksyä somalit? MIKSI?
Somalit on afrikan mustalaisia ja sen kyllä huomaa.
Afrikan porukasta juuri sitä i.
Miksi ei voida keskittää ongelmaa esim lieksaan korvata paikallisille että pääsevät alta pois. Sittenhän nähdään miten hyvin nämä kultamuna kulttuurinrikastuttajat pärjäävät omillaan. Veikkaan että muuttavat aika äkkiä paremman sosiaaliturvan maihin. Ps niin ja leikataan sosiaaliturva minimiin.
Kiinnostaisi tietää miksi aloittaja on hakeutunut tekemisiin somalien kanssa?
Eikö mielestäsi sovikin herrakansan määritelmään, ettei itse tarvitse huolehtia omasta ylläpidostaan, muut nöyristelevät heidän edessään (jokainen monirotuisen Suomen valtion lakeja ja poliiseja kunnioittava orja) ja opettavat lapsensa palvomaan heitä (esim. viihteen räp ja elokuvat), omavat orjiin nähden etuuksia jne. jne???
Ja kannattaisi ehkä tutkia muidenkin puolueiden tekemisiä. Lue ensiksi vaikka heidän periaatejulistukset, sillä jokainen puolue on suvaitsevainen ja ajaa monirotuista yhteiskunta. Monirotuinen yhteiskunta tietää rodunsekoitusta, joten jokainen puolueiden kannattaja on cuckoldi.
mikäs persu se taas ruikuttaa. taitaa tää ruikutus olla ihan pakollista tossa persujen roskajoukossa