Emme luota SUOMI SOTILAASEEN

Saattavat ampua SELKÄÄN. Siksi kannattaa liittyä Natoon.
Nälkäistä Joulua VASTARANNALLE!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Luulekko perkele että sua lähtisin puolustaan. Eihän meillä ole mitään puolustettavaa, rosvot!

Äänestä

Jospa tilanne onkin se, että Nato ei tahdo Suomea ollenkaan? Naton johdossa kyllä tiedetään millaisia takinkääntäjiä suomalaiset ovat. Jatkosodan jälkeenkin naapurin pyynnöstä käännettiin sotavoimat entistä aseveljeä Saksaa vastaan!
Tämäkö oli kiitos siitä sotilaalisesta avusta jota Saksa antoi?

Ehkä esimerkki pelottaa Naton johtoa? Suomalaiset voivatkin jossakin tilanteessa kääntää voimansa Natoa vastaan? Mikä tai kuka takaa ettei uutta takinkääntöä suoriteta tiukassa paikassa?

Ketkä voivat luottaa suomalseen päätöksen tekoon? Suomalainen ei taida olla kovinkaan uskollinen.

Äänestä
  • Aivan. Mitä Nato tekisi Suomen jäsenyydellä kun se sai jo kauttakulkusopimuksen?

    Äänestä

Joo. Sattui armeija-aikaan harjoitusleirillä vähän nolo homma. Tai ei se nolo ollu, kun kukaan ei tiedä. No kuitenki. Oli pimeä yö ja vartiopoterosta hälytettiin. Vartio oli mun poterolla ja olin sinne ryntäämässä pimeessä, kun edestä tuli tulitusta. Suuliekit näkyi ja täräytin sarjan sinnepäin. Paukkupatruunoilla tietenki. Poterolle saapuessani tajusin, että ne oli vartijan suuliekit, mitäkohti tulitin. Se sysäri kun käänsi suuliekit sivulle, niin hämäännyin niistä. No, eihän sitä kukaan muupimmeessä tajunnu, mutta tuli ammuttua omia selkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stubbi ja Häggi kirjoitti:

Saattavat ampua SELKÄÄN. Siksi kannattaa liittyä Natoon.
Nälkäistä Joulua VASTARANNALLE!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu