olen tuota miettinyt, että eihän noille henkilödieseleille mitään ratsioita tehdä ,jos ei erikseen joku stasisti soita näytteenottajia paikalle.
En sano kateudesta tätä - jos ei olisi bensakonetta, niin varmaan kiusaus olisi kova..:P
En sano kateudesta tätä - jos ei olisi bensakonetta, niin varmaan kiusaus olisi kova..:P
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näyttää olevan tuossa naapurin TB:llä dieselin pumppuhinta 1,329, joten nyt on niin halpaa että ei kannata tupaöljyllä ajella. Nyt muuten kannattaa ajaa muutenkin säästöön kun on niin halpaa, kuluttajan markkinat meinaa.
Moni pelkää kiinni jäämistä. Saa ajaa, kun ei jää kiinni
Saa ajaa ihan luvallisestikin löpöllä, kunhan maksaa polttoainemaksun
Kotiin tuotuna noin 90 centtiä litra, siis tämä "löpö" mutta pitää ottaa 1000 litraa että tulee rahtivapaasti.
Näyttää toi ompelukoneenkokonen fabian naku näin talvikeleissä vievän huimat 4,3l keskimäärin joten ainoa syy polttoöljyn käyttöön vois olla jännityksen haku?
Aika hankalaa olisi huomiota herättämättä ajella tupaöljyllä näin kaupunkilaiskillenä. Maalaisdillet sitä ehkä voivatkin tehdä.
-miten se mielestäsi herättäisi huomiota?