olen tuota miettinyt, että eihän noille henkilödieseleille mitään ratsioita tehdä ,jos ei erikseen joku stasisti soita näytteenottajia paikalle.
En sano kateudesta tätä - jos ei olisi bensakonetta, niin varmaan kiusaus olisi kova..:P
Moniko D-auto ajaa tupaöljyllä
7
102
Vastaukset
- 1+1= valtio nousuun
Näyttää olevan tuossa naapurin TB:llä dieselin pumppuhinta 1,329, joten nyt on niin halpaa että ei kannata tupaöljyllä ajella. Nyt muuten kannattaa ajaa muutenkin säästöön kun on niin halpaa, kuluttajan markkinat meinaa.
autoilija kirjoitti:
Moni pelkää kiinni jäämistä. Saa ajaa, kun ei jää kiinni
Saa ajaa ihan luvallisestikin löpöllä, kunhan maksaa polttoainemaksun
- hinta33
Kotiin tuotuna noin 90 centtiä litra, siis tämä "löpö" mutta pitää ottaa 1000 litraa että tulee rahtivapaasti.
Näyttää toi ompelukoneenkokonen fabian naku näin talvikeleissä vievän huimat 4,3l keskimäärin joten ainoa syy polttoöljyn käyttöön vois olla jännityksen haku?
- Jäisin kiinni heti
Aika hankalaa olisi huomiota herättämättä ajella tupaöljyllä näin kaupunkilaiskillenä. Maalaisdillet sitä ehkä voivatkin tehdä.
- stadille
-miten se mielestäsi herättäisi huomiota?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site645951Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers724806Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto484393SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564161SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953771SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502483Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352379Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat442108Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41479En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131249