Nokian kirkkoherra

Nokialaiset torstai-illat vetävät väkeä, kirkkoherra kaataa ja antaa ihmisille toivoa. En tuomitse tätä tapaa vaikka vaivat eivät siellä lähtisikään sillä moni on saanut sieltä potkua elämäänsä ja rauhaa sielulleen.
2159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oletko varma, kuka kaataa?Eikö millään voisi jumalan voimasta?
Eivätkö vaiavat lähde jokakerta?
Jokatoinen kuitenkinko?
Onko kokouset parantamistakokouksia vai jumalan tuntemiskokousia. Mitä hyötyä ihmiselle on jos hän parantuu sairaudesta, muittei tahdo parantua sydämmestä ja mielestä, eikä peri taivasten valtakuntaa?

Äänestä
  • Olen lukenut muutaman juttusi ja ne ovat olleet hyviä. Koivisto on Jumalan avulla parantanut ihmisiä, joita tunnen. Oletko käynyt torstiksissa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Usko, toivo ja rakkaus kirjoitti:

Nokialaiset torstai-illat vetävät väkeä, kirkkoherra kaataa ja antaa ihmisille toivoa. En tuomitse tätä tapaa vaikka vaivat eivät siellä lähtisikään sillä moni on saanut sieltä potkua elämäänsä ja rauhaa sielulleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu