Onko tämä syntiä?

Saako katsoa?

Kuka päättää mikä on syntiä ja mikä ei? Olen katsellut tällaista sivustoa kuin chaturbate.com.
Jos tiedätte että tämä on syntiä niin kertokaa niin lopetan katselemisen.
Tietenkin olisi kiva saada tietää että jos tuon katselu on syntiä niin mistä tieto on peräisin. Lähinnä siksi jos lähde on epäluotettava niin en suotta jätä katselematta.
Sekin olisi kiva saada tietää lähteen löytyessä, että mistä hän on tiedon saanut? Onko lähde luotettava?
Olikos se niin että Lapualla on jokin kapitalismin joka määrää synnin määrän ja muka että jopa voisivat vaikuttaa ken taivaspaikan saa. Mielestäni taivaspaikkaa ei saisi Lapualla päättää. Eikös tuollaiset päätökset kuulu Helsinkiin.

1

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bible is true

      Jumala on kertonut Raamatussa mikä on syntiä. Synti turmelee ihmistä ja orjuuttaa! Älä mene ko. nettisivuille koska pornografian katseleminen on syntiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      76
      7481
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      73
      7359
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      156
      5927
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      54
      4877
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4139
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3850
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3487
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3472
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      86
      2875
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      209
      2532
    Aihe