Luuk. 6:45
Hyvä ihminen tuo sydämensä hyvän runsaudesta esiin hyvää, ja paha tuo pahastansa esiin pahaa; sillä sydämen kyllyydestä suu puhuu.
Hyvä ihminen tuo sydämensä hyvän runsaudesta esiin hyvää, ja paha tuo pahastansa esiin pahaa; sillä sydämen kyllyydestä suu puhuu.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vihamissio koettaa vielä voimiaan!
Koettaa käskyttää ISOILLA KIRJAIMILLA... komentaa. Vihamissio sokeudessaanLUULEE voivansa komentaa, käskyttää toisia? Ja ISOILLA KIRJAIMILLA (= huutoa) koettaa komennella myös Suomi24 palautteet palstalla...
Vihamissio, palstahäirikkötaho rukoilee nyt Ylläpidolta armoa. Armahtakaa meitä.... Suomi24 palautteet -palstalla. Mutta ei auta ylläpito, ei allapito, ei sivupito, eikä takaveto.
Nyt on edetty tilinteon ajankohtaan. Vimamission myrkyn kylväminen sitä "deboraa" vastaan on sentään noteerattu taivaallisessa oikeusistuimessa, ja käräjiä johtaa se Vahurskas Tuomari, joka tietää TOTUUDEN. Eikä ole harhautettavissa valheilla, vihamission likaisilla valheilla!
____________________________
Aika on!
28.12.2014 10:59
Kuules ressukka!
Ei ylläpito armahda sitä. Ei auta kerjääminen.
On kerättävä itse heittelemänsä kivet.
Sinulle profetipalstan häirikkö, palstan sotkija, on annettu 27.12.2014 aikaa, 10 päivää tehda parannus, katua, pyytää anteeksi siltä "deboralta" jota olet vuodesta 2013 alkaen solvannut, herjannut, nimitellyt, vihannut. Ajojahdilla ajanut pois palstalta. 10 päivää, eli tänään 9 päivää jäljellä.
Kärsit vain omasta syystäsi. Kerjäät täällä apua, kun itse olet vihannut ja terrorisoinut "deboraa" - sairaasti, vainoharhaisesti.
Tässä muistutus synneistäsi ja laittomuudestasi Profetia-palstalla:
_________________________________________________________
Esimerkkejä touko-kesäk.2013 Profetiapalstalla kirjoitetuista herjauksista: Löytyvät Deboralle mm. seuraavat nimitykset (siis kymmeniä solvauksia joka lajia!) Nämä nimittelyt on koottu kymmenistä vihaviesteistä kesällä 2013.
* D-kalma,
* eksyttäjä,
* väärä profeetta,
* lahkohenki,
* iisebeli,
* manalan herra,
* saa-ta-nan kätyri,
* paholainen,
* narsisti,
* hullu,
* sairas,
* hörhö,
* luonnevainen,
* tuonelan torvi, * käärme
* ateisti jne. jne.
Olet ahkeroinut runsaasti solvauksissa ja valheissa.
Viimeisin nimitys oli D-pullukka, joka aika iisiä lajia... :) Mutta tämä? Vihataho oli yrittänyt mustamaalata Deboran mainetta seuraavasti:
Viestitallenteita 16.6.2013 klo 21:09 (epälty taho)
Deborah.
"Palstan typeryys alko lievästi sanoen nyppim'ään, rupesin ateistiksi (eli tulin järkiini) ja nyt on kaikki hyvin."
Yritys leimata 41 vuotta uskossa ollutta, lähipiirinsä arvostamaa ja kunnioittamaa uskovaa ”ateistiksi”, väärentämällä Deboran nimimerkin, se oli se vakava virhe, joka pani toimenpiteet liikkeelle. Eikä siinä kaikki? Tämä vihataho jatkoi JATKETTUA valhetta (kymmenet viestinäytteet) väittämällä että Debora itse olisi sanonut ryhtyneensä ateistiksi: Törkeää.
__________________________
Eli? Turhaan anot ja kerjäät apua, ylläpidolta.
Vastaat itse katkerasti valheistasi, solvauksistasi.
Itse käyt nyt käräjäjiä. Itseäsi vastaan.
Sinulle itsesi ylistäjä
Matteus 7: 15
Kiitos! Perille mnee...