Ensinnäkin sanon tämän heti, koska joku sitä varmasti ehottaa... eli tiedän ettei tämä johdu menkoista, koska tiedän miltä menkkakivut tuntuvat ja tämä ei tunnu lähellekään siltä. Olen siis 17-vuotias tyttö ja mulla on parin neljän päivän ajan tuntunut oikealla alavatsassa kipeä kohta. Sitä ei huomaa vaikka liikun tai oon vain paikalla ja pomppiakin pystyn, mutta aina kun istuudun tai vaihan asentoa niin tunnen semmoisen kipeän kohdan siellä sisällä. Mahaa painaessa en kuitenkaan löydä mitään kipeää kohtaa eikä ole ollut mitän muitakaan oreita. Pelottaa vaan kun ei tommosta outoa painetta/kipeää kohtaa siellä oo ennen ollu. Onko kellään muulla ollu samanlaista tai tietääkö kukaan mistä se vois johtua?
Help!!! Outo kipu oikealla puolella alavatsassa?
huolestunut6
461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
en tiedä mistä tämä voisi johtua, mutta välillä tuntuu ku se vois olla jopa jossain kohdun kohalla (hiukan oikealla puolella siis)... pelottaa D:
Voisiko olla kipeytynyt munasarja ovulaation yhteydessä? Tuskin umpilisäke jos ei tunnu kokoajan. Jos vaiva jatkuu käväise rohkeasti vaikka terveydenhoitajan luona tai lääkärissä.
munasarja tulehdus, mielestäni. kokemusta on. käväse labrassa.
Kiitti tosi paljon vastauksista. Iiik, joo pakko lähtee käymään jossain ku ei tää tunnu loppuvan :|