Kokoomuspomo murhasi tuntikausia uhriaan

Kokoomusnuorten nokkamies Rummukainen tuntikausia potki ja hakkasi viisikymppisistä naista, lopulta hukutti tämän. Nainen oli vielä elossa kun hukutettiin....

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1419940844937.html?ref=rss#Scen_1
32349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Eikö rummukainen saanut.. no heh hullu kuuluu vankilaan, jos saisin päättää laittaisin sen kokoomusjohdon kanssa saman montu viereen kädet sidottuna, niinkun ennen vanhaan kapinan aikaan.

Äänestä
  • Tuo hirveä tapahtuma oli päätepiste kokoomuksen sairaalle venäjävihalietsomiselle.
    Onneton idealisti ei pystynyt hillitsemään sairaita passioitaan vaan samalla
    kuin murhasi koiraataluttavan naisen,tuhosi myös oman elämänsä ja tulevaisuuden.
    No vankila kyllä opettaa ainakin sen että asioita pitäisi ainakin katua jos on tehty
    virheitä ja varmaan tuo onneton katuukin tekosiaan,toisin on jäljelle jääneet
    kokoomuslaiset ministerit vain tyytyvät vaikeroiseen kiemurtelevaan anteeksipyytöön virkavirheistään että saisivat jatkaa virassaan ainakin
    pahimman rahapulan ajan asti ei silloin kun kallis asunto Helsingin ympäristössä
    on maksettu tai muuten sekin menee voudin vasaran alle.

    Äänestä

  • kolli57 kirjoitti:

    Tuo hirveä tapahtuma oli päätepiste kokoomuksen sairaalle venäjävihalietsomiselle.
    Onneton idealisti ei pystynyt hillitsemään sairaita passioitaan vaan samalla
    kuin murhasi koiraataluttavan naisen,tuhosi myös oman elämänsä ja tulevaisuuden.
    No vankila kyllä opettaa ainakin sen että asioita pitäisi ainakin katua jos on tehty
    virheitä ja varmaan tuo onneton katuukin tekosiaan,toisin on jäljelle jääneet
    kokoomuslaiset ministerit vain tyytyvät vaikeroiseen kiemurtelevaan anteeksipyytöön virkavirheistään että saisivat jatkaa virassaan ainakin
    pahimman rahapulan ajan asti ei silloin kun kallis asunto Helsingin ympäristössä
    on maksettu tai muuten sekin menee voudin vasaran alle.

    venäläisviha- valkoinen raivo on vaara

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/17510458/kokoomus--perusti-persu-puolueen-saadakseen-oman-politiikkansa-tyolaisten-aanilla


    https://keskustelu.suomi24.fi/t/17477038/suomes-todella-vakava-uusnatsi-ongelma-mm-suomi24-natsipersut

    Äänestä

Kokoomusnuorille ei vittuilla tai käy köpelösti!

Äänestä
  • Tuollainen avuton pallinaama tarvitsi kolme tuntia tappaakseen venäläisen h uoran

    Äänestä

Uhri oli venäläinen joten ei tule tuomiota murhasta.

Äänestä

Kun uhri on ulkomaalainen, voi käyttäytyä ihan kuin kännissä ulkomailla tahi kuin amerikkalaisessa filmissä kovaotteista sankaria näytellessä.

Äänestä

Ei voi murhata tuntikausia. Ihmisen murhaamisen menee max pari minuuttia, muu ajankäyttön on joko odottelua tai sitten kiduttamista.

Kuollutta ei voi hukuttaa. Jos henkilö hukutetaan, niin pakostikin hänen on täytynyt olla elossa.

Äänestä
  • Nirrin ottamiseen ei tarvita kuin kolme sekuntia tehokkaasti perilleviedyllä karateiskulla tai luodilla korvien väliin mutta jos haluaa herkutella ja pitkittää tovi kärsimystä niin lukkopainiotteella kuristamalla voi haistaa sieraimissaan toisen kakan tuoksun ennen kuin maallinen vaellus on maalissaan

    Äänestä

  • tapon asiantuntija kirjoitti:

    Nirrin ottamiseen ei tarvita kuin kolme sekuntia tehokkaasti perilleviedyllä karateiskulla tai luodilla korvien väliin mutta jos haluaa herkutella ja pitkittää tovi kärsimystä niin lukkopainiotteella kuristamalla voi haistaa sieraimissaan toisen kakan tuoksun ennen kuin maallinen vaellus on maalissaan

    sadistinen sika. hakiudu hoitoon !

    Äänestä

  • "Poliisin mukaan nuori kokoomuspomo löi, potki ja kuristi uhriaan useamman tunnin ajan. Nainen hengitti vielä, kun mies raahasi hänet veteen ja hukutti sinne.
    Viimeisten oikeuslääketieteellisten tutkimusten valmistuminen paljasti Helsingin Laajasalon surman koko karmeuden. Uhri oli vielä hengissä, kun hänet vedettiin mereen.

    Kokoomuksen Nuorten Helsingin piirin johtotehtävissä toiminutta Jukka Romppaista, 28, epäillään 58-vuotiaan naisen murhasta. Nainen asui naapurirapussa. Uhri ja epäilty kokoomuspomo eivät tunteneet toisiaan. Satunnainen kohtaaminen keskellä yötä koitui naisen kuolemaksi.

    – Tapahtuma on ollut pitkäkestoinen. Uhriin on kohdistettu väkivaltaa useamman tunnin ajan ja usealla eri tavalla. Uhria on lyöty, potkittu, kuristettu ja hänet on lopulta hukutettu."

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1419940844937.html?pos=ok-nln

    Äänestä

Syöksyy alaspäin niin kuin pitääkin. Mitä alempi kannatus kokkareilla, sitä paremmin suomalaisten enemmistö voi.

Äänestä

Kokoomus vetää puoleensa nousukkaita ja monet näistä ovat ns. a-tyypin persoonallisuuksia, jotka ovat hissukoiden ohella juuri niitä jotka saiarastuvat vakaviin mielenterveydellisiin häiriöihin. A-tyyppi vieläpä niin että saattaa pimahtaa yllättäen ja raivokkaasti.

Äänestä

Naisenhakkaaja saatika tappaja ei ole minkään arvoinen. Kyllä tuollaisia vakavia rikoksia tekevät pitäisi laittaa kahleissa ihmisten toljotettavaksi ja puhuteltavaiksi julkiselle paikalle ennen kuin viedään vankilaan.

Se vankilakin on suomessa aivan liian mukava paikka niille. Pelaavat pleikkaria ja katselevat tv:tä, saavat ruoan nokan alle, josta jopa jotkut kehtaavata valittaakin.

Äänestä

Asiahan tietää äänivyöryä kokoomukselle kevään vaaleissa. Teko osoittaa että kokoomus tarttuu asioihin jämäkästi. Malliesimerkkinä lienee ollut Jyrki ja Alex nuo periksiantamattomat kokoomusjyrät.

Onhan hulaboota ollut muidenkin puolueiden aitauksissa. Mutta ei henkirikosta sentään.

Äänestä

KAIKKI OIKEISTOLAISET OVAT HULLUJA RASISTEJKA!! PUNA ARMEIJA NOUSEE VIELÄ!!

Äänestä

EI saa tappaa ketään

Äänestä

hullut hoitoon

Äänestä

Koittakaa nyt saada edes murhaajan nimi oikein: Romppainen

Äänestä

Eihän Kokoomus muutenkaan eroa Hitlerin aikoinaan johtamista natseista. joten normaalia perustoimintaahan tuo oli. Se vain on niin, että korkeintaan yksi sadasta kokoomuslaisen tekemästä vakavasta rikoksesta johtaa jonkinlaiseen tuomioon, kun muutoin lähes aina oikeuslaitos ja poliisi pimittävät ja väärentävät todistusainestoa rikollisen hyväksi. Tämä on ainoastaan siinä suhteessa poikkeuksellinen tapaus, että jopa kokoomuslaisellekin syytteet ja tuomio voivat tulla kuten kenellle tahansa muullekin rikolliselle.

Äänestä

Tälle Kokoomusken natsiupseerille kuuluui järjestää sama kohtalo minkä hän tuolle naiselle järjesti. Muuen oikeus ei toteudu.

Äänestä

Olipa somali tai Kokoomusjohtaja, niin aina kytee mielisairas murhanhimo pinnassa, jolloin kuka tahansa voi päästä hengestään.

Äänestä

Se kokoomusnuorten Rummukainen luuli että tappamalla sen naisen Niinistö ja kokoomus pystyy liittämään Suomen Natoon.

Äänestä

Kun käräjäoikeus totesi Kanervan jutussa lakia rikotun, hyökkäsi Kokoomusjohto medioissa rajusti tuomareiden kimpuun ja haukkui heidät täysin lakia ymmärtämättömiksi. On selvää, että kukaan tuomari ei uskalla enää tuomita kokoomuslaisia, koska puolue on osoittanut olevansa valmis käyttämään valtaansa ja katkaisemaan kenen tahansa tuomarin urakehityksen, ja halutessaan myös järjestävänsä potkut.

Ja vaikka Kokoomus räikeästi rikkoi lakia halventamalla medioissa laajasti oikeutta, ei kukaan ole edes yrittänyt saada rikollisia vastuuseen, vaikka nämä poliitisen vallan avulla painostivat oikeuslaitosta jatkossa toimimaan vastoin oikeuden ja tasa-arvon periaatteita.

Äänestä

Annamme mieluusti kaikki kokoomuslaiset Siperian junaan.

Äänestä

Pääseeköhän tuo hullu kokoomuslainen vapaalle vapuksi?

Äänestä
  • Ei, vaan USA:sta. Vesikidutusta kokoomuslaiseen tapaan.

    Äänestä

Onko jo vapautunut?

Äänestä

tyypillistä kokoomuslaista mielenvikaisuutta ja ihmisvihaa, rahasta murhaisivat vaikka äitinsä...

Äänestä

Joutuikohan uhri kokoomus nuorten toivomaan ihmiskompostiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Armoton totuus kirjoitti:

Kokoomusnuorten nokkamies Rummukainen tuntikausia potki ja hakkasi viisikymppisistä naista, lopulta hukutti tämän. Nainen oli vielä elossa kun hukutettiin....

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1419940844937.html?ref=rss#Scen_1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu