Pakkoruotsi ei ole demokratin päätös

Eihän semmonen ole poliittinen Lehmänkauppa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Är det demokrati om majoriteten bestämmer ?

Äänestä
  • Suomi ei ole demokratia vaan svekokratia. Oikeassa demokratiassa enemmistö päättää, mutta svekokratiassa pieni vähemmistö. Nyt tiedät paremmin.

    Äänestä

  • tiedoksi. kirjoitti:

    Suomi ei ole demokratia vaan svekokratia. Oikeassa demokratiassa enemmistö päättää, mutta svekokratiassa pieni vähemmistö. Nyt tiedät paremmin.

    Just ,just vem kunde tro att vår lilla ynkliga hop av svenskspråkiga har sådan makt.

    Äänestä

  • måste beundra kirjoitti:

    Just ,just vem kunde tro att vår lilla ynkliga hop av svenskspråkiga har sådan makt.

    Hastalavista till folktinget ocv...

    Äänestä

.

Tästäkin saamme syyttää Heikointa lenkkiä KEPU!a sen poliittisista kaupoista

.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinku. kirjoitti:

Eihän semmonen ole poliittinen Lehmänkauppa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu