Suomea johtaa tollojen topparoikka

ja äänestäjällä ei ole kuluttajansuojaa vaaleissa antamalleen äänelle joten kansanedustajiksi päässeet kääntävät takkinsa eduskuntaan päästessään ja haistattavat tuhnun äänestäjillään.
452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainoa jotenkin toimiva järjestelmä olisikin kaksipuoluejärjestelmä.

Äänestä

Kaksipuoluejärjestelmäkin luonnollisesti toimisi hyvin vain siinä tapauksessa, että puolueiden johdossa olisi kokonaisuuden etua ajattelevia oikeamielisiä ihmisiä

Äänestä

Juuri noin. Pskanpuhujasakki suurenee ja suurenee... Ihan sama, puhuuko niiden pää vai perä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aslkakah kirjoitti:

ja äänestäjällä ei ole kuluttajansuojaa vaaleissa antamalleen äänelle joten kansanedustajiksi päässeet kääntävät takkinsa eduskuntaan päästessään ja haistattavat tuhnun äänestäjillään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu