Maailmanloppu on ihmisen keksimä selitys. Sitä on turhaa opettaa asiantuntijoille. Ainoa älyllinen selitys on "Armagedon ",mikä tarkoittaa KOKOONTUMISTA .Ei maapallo lopu, vaan jatkaa uuden teokraattisen hallituksen alaisena Armakedonin jälkeen ,milloin kaikki nykyhallitukset johtajineen on mitätöity toimimasta .
Alkaa uusi maapallon aikakausi ,ennallistetussa tilassa.
Maailmanloppu ,vahdin vaihto ?
3
112
Vastaukset
- hindu.
http://scriptures.lds.org/fi/biblemaps/10
Megiddon = Monien taisteluiden tanner (Tuom. 4:13-16; 5:19; 2. Aik. 35:20-23; 2. Kun. 23:29). Salomo määräsi työvelvollisuuden Megiddon rakentamiseksi (1. Kun. 9:15). Juudan kuningas Josia haavoittui kuolettavasti taistelussa Egyptin faraota Nekoa vastaan (2. Kun. 23:29-30). Jisreelin tasangolla käydään suuri ja viimeinen taistelu osana Harmageddonin taistelua Herran toisen tulemisen yhteydessä (Joel 4:14; Ilm. 16:16; 19:11-21). Nimi ”Harmageddon” on kreikkalainen muoto heprealaisesta nimestä Har Megiddo eli Megiddon vuori. - alfa123om2222
...... Taivas ja maa katoavat, mutta minun sanani eivät katoa.....
Entä jos Jehova tuhoaa taivaat ja maat nanosekunnin murto-osissa ja luo täsmälleen samanlaisen kopion rakennuksineen tilalle silmänräpäyksessä. Silloin on tapahtunut maailmanloppu, mutta me emme ole vain huomanneet sitä..
Enkelit ovat koonneet sitä ennen pahat ja laittaneet ne tuleen. Noiden pahojen tilalle on tehty vedestä kopio heidän kehostaan ja muistoistaan ja nuo kopiot esittävät oikeita tuhottuja henkilöitä.
Eli on tapahtunut salainen maailmanloppu, jota kukaan ei ole pistänyt merkille? - Liimanäppi
~~Ainoa älyllinen selitys on "Armagedon ",mikä tarkoittaa KOKOONTUMISTA
Eikä sekään ole alkuunkaan älyllinen, vaan pohjaa uskonnolliseen haihatteluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3271250Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.851064- 35918
- 110917
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31849- 53844
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58759Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711