NATO-intoilijoiden olematon yleissivistys

NATO-intoilijoilla on täällä taipumus kutsua NATOn vastustajia stallareiksi. Oletan että tarkoittavat nk stalinisteja.

Jollain tavalla sekoitetaan nyky-Venäjä ja Neuvostoliitto.

Nythän asia on niin että Venäjä on jopa oikeistolaisempi maa kuin USA.

Tämä käsitteden sekaannus antaa kuvan NATO-intoilijoiden yleissivistyksen puutteesta, mikä taas ei edistä NATO-kannatusta.

Saa sellaisen kuvan että NATO-kannattajat ylipäänsä ovat heikkolahjaisia.

Lisään tähän vielä selvennöksen siitä mikä tällainen "stallari" on:

"Stalinismi on käsite, jolla viitataan Josif Stalinin oppien mukaiseen jyrkkään kommunismin suuntaukseen ja poliittiseen järjestelmään."
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Unohdat nyt sen tosiasian, että Suomessa on yhä stallareita ja he vanhasta muistista ja Neuvostoliiton puutteesta kannattavat Venäjää onpa se kuinka oikeistolainen hyvänsä! Ei logiikka ollut koskaan stallarin vahvin puoli!

Äänestä
  • Stallarit kannattavat Venäjää, koska se on EU:n, Naton ja yleensä lännen vastainen.
    Lisäksi se toimii täysin vanhan NL:n tapan.
    Siksi se on myös stllareiden suosikkimaa.

    Myös tiltut kirkuvat stallarien kanssa samalla nuotilla.

    Äänestä

Olen huomioinut saman asian. Natoilijat ovat luultavasti vähäjärkisiä.

Äänestä

Teidän venäjä-intoilijoiden älynlahjat ovat ala-arvoiset. Olette kaikki älyllisesti vajaita ja vaikeasti kehitysvammaisia. Missään logiikassa ei ole koskaan mitään järkeä ja logiikkaa.

Äänestä

Aloittaja,

tuo Neuvostoliiton ja Venäjän sekoittaminen toisiinsa alkoi 2000-luvun alussa kun kokoomus, Sanoma Oy, puolustusvoimat aloittivat natottamisoperaation netissä.

Ne luulivat, että talvi- ja jatkosodan retoriikalla Suomi saadaan liitetyksi Natoon ja toisssalta nettipropahandistit valittiin puolustusvoimaympyröistä ja ne oli niin tyhmää porukkaa että eivät keksineet muuta kuin toistaa talvi- ja jatkosodan propagandaa.

Kun se ei purrut, jäljelle jäi ihmisten haukkuminen hulluksi, tuhkamunaksi, mielisairaaksi, patologiseksi valehtelijaksi ja kun sekään ei purrut, käyttöön on otettu stallari ja tiltu.

Äänestä
  • pitää paikkansa.

    "Kun se ei purrut, jäljelle jäi ihmisten haukkuminen hulluksi, tuhkamunaksi, mielisairaaksi, patologiseksi valehtelijaksi ja kun sekään ei purrut, käyttöön on otettu stallari ja tiltu."

    Noitahan Suomen kansan suuren enemmistön kannattaman ulkopolitiikan haukkujat juuri ovat. Pahimpia ovat valeitaan kirkuvat tiltut ja muu sakki seuraa aivottomina perässä.

    Äänestä

Netissä ei ole esiintynyt minkäänlaista Nato-kampanjaa! Sen sijaan Moskovan Tiltujen trollaus on vaki-ilmiö!

Ei kesustelupalstalla ihmisiä haukuta. Sen sijaanMoskovan Tiltulle on joitakin nimiä löytynytkin, mutta se on kai anteeksiannettavaa kun huomioi sen, että Tiltu itse nimittelee muita ihmisä omilla nimityksillään!

Äänestä

Netissä aloin Helsingin Sanomien vetämänä kokoomuksen Nato-trollaus 2000-luvun alussa kun kokoomus pääsi hallitukseen.

Sanoma ja kokoomus tekivät vaan siinä suuren virheen, että valitsivat nettiin haamukirjoittajiksi typeryksiä, armeijan henkilökuntaa ja reservipöhköjä.

Virhe johtui siitä, että Hesarissa alkoi jo olla ylimielistä journalistiväkeä, joka uskoi taivuttavansa Suomen kansan nopeastikin Naton kannattajaksi.

Hesarin ylimielisyys kostautui kun se valitsi Nato-trolleiksi omaa lukijakuntaansa tyhmempiä, mikä johti siihen että Hesarin nettiasiakkaat paljastivat nopeasti trollit ja sitten hylkäsivät koko Hesarin, joka nyt on talousvaikeuksissa kun Hesaria ei tilaa eikä osta enää kuin pieni kokoomus- natottajajoukko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NATO vs IQ kirjoitti:

NATO-intoilijoilla on täällä taipumus kutsua NATOn vastustajia stallareiksi. Oletan että tarkoittavat nk stalinisteja.

Jollain tavalla sekoitetaan nyky-Venäjä ja Neuvostoliitto.

Nythän asia on niin että Venäjä on jopa oikeistolaisempi maa kuin USA.

Tämä käsitteden sekaannus antaa kuvan NATO-intoilijoiden yleissivistyksen puutteesta, mikä taas ei edistä NATO-kannatusta.

Saa sellaisen kuvan että NATO-kannattajat ylipäänsä ovat heikkolahjaisia.

Lisään tähän vielä selvennöksen siitä mikä tällainen "stallari" on:

"Stalinismi on käsite, jolla viitataan Josif Stalinin oppien mukaiseen jyrkkään kommunismin suuntaukseen ja poliittiseen järjestelmään."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu