SUMEN KANSASTA 27%-IA PITÄÄ VENÄJÄÄ UHKANA?

SIIS KOKOOMUS JA RKP-JA MUUTAMA MUU HÖRHÖ!
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kun vaalit lähenee, media on niin täynnä Venäjän uhkajuttuja, että äänestäjät ei muuta osaakaan, kun äänestää kokoomusta ja RKPtä.
Ja sitten alkaa parkuminen, kun hinnat nousee ja työttömien määrä nousee ja maahanmuuttajia autetaan niin, että rahvaan ruokajonot pitenee!
Näi saadaan Venäjän uhka karkoitetuksi!

Äänestä
  • Kaarlilla on muuten semmonen ärsyttävästi löllähtävä rotsalainen ällä, vähän ku Jari SILLANPÄÄLLÄKI, JOKA ON SOMENRUOTSALAINEN muuten

    Äänestä

Kokoomuksen kannatuksen romahdus johtunee juurikin natokiimasta. Myöskin kokoomuksen uusliberalismi karkoittaa raharikkaita kannaattajia. Eivät kaikki rikkaat ole homoja ja lesboja ainakaan vielä. Vihervasemmisto on, mutta kokoomuksen samaistuminen noihin ei hvää tiedä!

Äänestä

3,4 % + 17 %. Puuttuu vielä n 7 %.

Keitä ne äänestävät?

Äänestä
  • mahtuvat virhemarginaaliin, koska on 4%-ia.-puuttuu vain kolme kovaa ääriainesprosenttia-voivat olla vaikka muinaisia perustuslaillisia,tai ties mitä uusnatseja?

    Äänestä

Se on aina oleva uhka , mutta ei se hyökkää mihinkään . Sisällissodan vaara siinä maassa on suurin . Raha ratkaisee , ei aseet . En ymmärrä miksi selkeää asiaa pitää jauhaa edestakaisin , onko viides kolonna asialla vai joku muu yhteiskunnan vaurioittajaryhmä ?

Äänestä

Siis useampi suomalainen halusi homopresidentin kuin pitää Venäjää uhkana ?
Ihan vain laittaakseni asiat niiden todelliseen mittakaavaan, koska IltaSanomien uutisista voisi saada kuvan että me kaikki oikein vapisemme ja valvomme yömme miettien Venäjän uhkaa.

Äänestä

Suomelle kokoomus ja Stubb on suurempi uhka kuin Venäjä.Venäjältä tulee öljyä,kaasua ja kauniita naisia.
Ei ole mitään Venäjä uhkaa,muualla kuin kokoomuksen ja RKP:n harhaisissa horinoissa.

Äänestä
  • Sieltä tulee ahneita naisia , perse työnnetään tyrkylle ja useasti nappaa . Ja sitten aletaan vinkumaan naimisiin ja kun se onnistuu , niin parin vuoden päästä ero ja TILI . Itse meinasin mennä tähän halpaan mutta oli enemmän järkeä kuin persettä mielessä joten aloin puhua avioehdosta ja homma alkoi purkautumaan . SIIS pitäkää järki päässä , moni on asuntonsa ym, menettänyt . Sovjetti Irina rakastaa ainoastaa lompakkoa , muu on väin välillistä tapahtumaa , abortit käräjät jne ..

    Äänestä

kokoomus tuhoaa suomen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Natokiima on uhka. kirjoitti:

SIIS KOKOOMUS JA RKP-JA MUUTAMA MUU HÖRHÖ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu