Luotiinko kaikki yhdessä yössä ?

Kysymys ei kuulu älykkäälle ihmiselle .
370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei, kaikki luotiin kuudessa päivässä, ja seitsemännellä päivällä Jumala lepäsi.

Äänestä

Luonnonvalinta ei ole vielä edes herännyt, sen yö jatkuu vielä.

Äänestä

"Luotiinko kaikki yhdessä yössä ?"
Kyllä. Viime torstain vastaisena yönä. Todista, ettei näin ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haihattelua kirjoitti:

Kysymys ei kuulu älykkäälle ihmiselle .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu