Olen vakaasta harkinnastani päättänyt lisätä linkityksiini jälleen takaisin edesmenneen Valtakunnanjohtajamme muistoksi sivut "Pekka Siitoin in memoriam".Päätökseni on vankkumaton ja ehdoton,eikä mikään mahti maailmassa voi sitä muuttaa.Kaikella on tarkoituksensa!
Siitoinin paluu 1
Komentaja
4300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Etkö aio Väiskille hankkia mitään kivaa?
Sitä olen ihmetellyt touhujanne seuratessani, että miten on tuon lähimmäisenrakkauden laita? Tai rakkauden ylipäänsä? Vieläkö kannat hakaristillä varustettua käsivarsinauhaa, kuten vielä jokin aika sitten? Vai tervehdyttikö Jeesus sinut fasismin synnistä? Ammuskeletteko vieläkin kesäisin Vehmaalla toisianne väripatruunoilla vai tuliko Jeesus väliin?
Mikä on suhteesi homoseksuaalisuuteen? Ihan vaan kiinnostaa - kun liikutte tolleen poikaporukassa...
joten hänen muistoaan ei vielä kukaan edes voi vaalia,jos sitten koskaan minun elinaikanani tulee edes ilmenemään.Lisäksi totean,että homoseksualismista -niinkuin natsismistakin- voi parantua ja hakaristejä ei minuun ole voitu liittää päivämäärän 02.07.1997 jälkeen!Silloin koin ensirakkauden Vapahtajaamme Jeesukseen Kristukseen!
Jos et enää kumarra hakaristiä ja Jeesus on pelastajasi, niin miksi ihmeessä teet kunniaa natsipellelle nimeltä Pekka Siitoin. Siitoin edusti kaikkea sitä mitä Jumala vihaa.
Itse kirjoitat edempänä olevassa viestissä: "Lisäksi totean,että homoseksualismista -niinkuin natsismistakin- voi parantua ja hakaristejä ei minuun ole voitu liittää päivämäärän 02.07.1997 jälkeen!Silloin koin ensirakkauden Vapahtajaamme Jeesukseen Kristukseen!"
Hiljennyhän poika Jumalasi eteen ja tutkaile ajatuksiasi. Voisikohan niissä olla jotain väärää. Toivon että löydät oikean tien. Natsin ihannointi ja Jeesuksen palvonta eivät ole ongelmaton tilanne.
Ihmisen älykkyys on tehty ratkomaan ongelmat.