Rasismi tulee ulkomailta suomeen

Ja siksi tämä rasismi pitäisi lopettaa. Ei ollu rasismia ennen ulkolaisia.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

EN edes tiennyt mitä rasismi sana tarkoittaa,koska en ollut kuullut sanaa
ennenkuin somalit tulivat suomeen.Ei myöskään ollut tälläisttä rikollisuutta ja
väkivallan tekoja ,mitä maassamme suoritetaan nyt.Nyt turvallisuutemme on
poissa,emmekä kohta uskalla liikkua siellä ,mihin on nämä maahanmuuttajat
tuotu ja ne on asettuneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaikki pois kirjoitti:

Ja siksi tämä rasismi pitäisi lopettaa. Ei ollu rasismia ennen ulkolaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu