Työnantajaa turpaan ?

Vaikuttaa siltä että olen nyt joutumassa huuhaa työhön ( Palkkatukityö) ja ajattelinkin että kolautan työnantajaani ( palkkatukityöpaikan omistaja) turpaan heti kun keksin pienenkin syyn.

Tuollaiset saatanan huuhaa työnantajat ovat roskaväkeä jolla ei tee mitään - tietty niistä saa tehtyä nyrkkeilysäkkejä.
11101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuo on oikea asenne. Ei tarvitse mennä takaisin.

Äänestä

Ei toista kannata vahingoittaa. Mutta jos sen sijaan tekisit työssäsi kaiken ihan väärin, niin tuskin sinua siellä kauan pidettäisiin.

Äänestä
  • Samoin työpaikalta löytyt aina kaikkea rahan arvoista ja eihän se varastamista edes ole, jos vaan palkkansa ottaa tavarana.

    Väkivalta kannattaa säästää tarpeellisempaan, esim jos pomo ilmaksesta työstä kehtaa valittaa jotain, niin pataan vaan:)

    Äänestä

Kansaa on annettu TURPAAN viimeiset vuodet. Kansa on meitin
työnantaja.

Äänestä

Väkivalta ei ole oikea ratkaisu. Joudut vain itse ongelmiin, saat sakkoja rikosrekisterisi avataan.

Minäkin kannatan töiden sössimistä. Sinut ajetaan ulos alta aikayksikön. Sitten vain levität kätesi ja sanot, ettet kai ilmeisesti kiinnittänyt ohjeisiin huomiota, kun ei ollut riittävää psykologista motiivia (= palkkaa).

Äänestä

Nussit työnantajan tyttären, tepsiii

Äänestä
  • Ja jos ei tepsi, ainahan sitä voi tuikata työnantajaa kakkoseen löylykauhalla!

    Äänestä

Siinä käy vain niin, että kaltaisesi veltto turhake lentää kaaressa roskalavalle.

Äänestä

KAIKKI työnantajat ja muut tahot jotka käyttävät palkkatuki, työkokeilu ym. ilmaista tai verovaroin kustannettua työvoimaa ovat tahoja joilla ei ole mitään muuta käyttöä kun jonkun työttömän nyrkkeilysäkkinä oleminen tai sitten jos työtön ei ole agressiivinen niin on hyvä olla kyseisessä " työpaikassa" erittäin passiivinen ja täystunari ja mikäli jotakin kiinnostavaa työkalua löytyy niin työttömän on tajuttava ottaa siitä itselleen palkanlisää johon hän on täysin oikeutettu.

Yhdenkään työttömän ei tule koskaan suostua ilmaiseen työhön!

Äänestä

Tehokkaampi tapa on alkaa tehdä työnantajasta erilaisia työsuojeluilmoituksia, etsiä firman heikkoja kohtia. Riittää että vessapaperi puuttuu, vessa/suihku/pukuhuone eivät ole siistejä, ympäristö ei ole siisti, keksiä homeongelmia, ilmoittaa että epäilet että osa työntekijöistä saa palkan pimeänä, syyttää seksuaalisesta häirinnästä (itse nimesin yhden pomon homoksi vaikka tiesin että se on perheellinen hetero, syytin lähentelystä ja pyysin korvauksia).
On erilaisia tapoja päästä eroon työnantajasta saamatta karenssia ja jos työnantaja purkaa työsuhteen, on hyvä veto haastaa se oikeuteen työsuhteen laittomasta purkamisesta (liittoon kannattaa liittyä vaikka lyhyeksi aikaa).
Kaiken jälkeen ala tehdä työnantajasta ilmoituksia sen yhteistyökumppaneille, kerrot millaisissa kurjissa olosuhteissa ja orjina ilman täyttä palkkaa siellä joutuu työskentelemään jne jne. On lukematon määrä tapoja saada työnantaja huutamaan kivusta eli vittuuntumaan, häpeämään, nolostumaan..Niissä olen onnistunut. No orjasuhteet ovat kestäneet maximissaan 2 viikkoa, ilman karenssia.

Viimeksi kun kävin työkkärissä määräaikaisella ilmoittautumisella, peräsin ja vaadin uusia työtarjouksia ja orjatöitä, mitä vaan. Virkailija totesi ettei sinua uskalla laittaa enää mihinkään ja he puoltavat työkyvyttömyys tai työttömyyseläkettä.

Äänestä

Olisit onnellinen tuosta palkkatukipaikasta, aika moni joutuu menemään 9 euron hommiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M45 työtön 18 vuotta kirjoitti:

Vaikuttaa siltä että olen nyt joutumassa huuhaa työhön ( Palkkatukityö) ja ajattelinkin että kolautan työnantajaani ( palkkatukityöpaikan omistaja) turpaan heti kun keksin pienenkin syyn.

Tuollaiset saatanan huuhaa työnantajat ovat roskaväkeä jolla ei tee mitään - tietty niistä saa tehtyä nyrkkeilysäkkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu