Lomalaiselle Järveltä

Jatka nyt vaan mukavaa jutusteluasi meijän lappajärveläisten asijoista, varsinkin nyt, kun vaalitkin ovat tulossa. Elä heitä leikkijäsi kesken. Ja kysypäs kaveriltasi Lilbakalta, oisko hän nyt kiinnostonut panostamaan Kivitipuun.
9144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No niin "Anlu", heititpä "Lomalaiselle" pahan kysymyksen.?? tosin voin sinulle vastata vain minun tietojeni perusteella, Ensiksikin nuo Lomaliitot ja muutkaan Omistajayhtiöt eivät hevillä ole myymässä tuollaista "Kultakimppua" kuin Kivitippu on. Siinä on edessä monta "Neuvottelukierrettä" ennenkuin Kivitippu menee vasaran alle.

Niin miten sinä muuten olet kiinnostunut, juuri minun mielipiteestäni, luuletko ehkä tunnistavasi minut henkilökohtaisesti, no olipa miten oli, jatketaan vaan jutustelua, vaikkapa tuosta "Kivitipun kohtalosta" nyt sew kohtalo , on melkein "Korkeemman kares" kuten täällä maakunnissa sanotaan. Heipä hei sinullekin.

Äänestä
  • Muuten demarien omistama lomaliitto meni konkurssiin
    jo vuosia sitten.

    Äänestä

kylpylähotelli mon repos koskenpäässä jämsässä, meni konkurssiin koska yritykseen valittiin johtajaksi kyvytön kiero naishenkilö ,jolla oli jo ennestään rikollinen tausta.

Äänestä

Lomalaisen soutelut on soudeltu, airo meni poikki eikä Lappajärven käpykylästa saa airoa tälle kesälle,juuh,valitettavasti

Äänestä
  • Airoja jopa valmistetaan täällä.

    Äänestä

Uusi-Ukki /AnLu:lta odotetaan peliavausta mollaamaan taas meitä lappajärveläisiä...... Se pitäisi Uuden-Mukin virkeänä näin sateisena kesänä

Äänestä

onkohan lättänenä jo noutanut Nikolailta maksamatta jääneet kumisaappaat pois Kauhavan kunnalliskodilta.

Äänestä

Tänään on hyvä päivä soudella,kesän paras

Äänestä

souteleeko lomalainen järveltä, puhtaalla omallatunnolla? Vai painaako omaatuntoa suorittamasi rikokset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anlu vaan kirjoitti:

Jatka nyt vaan mukavaa jutusteluasi meijän lappajärveläisten asijoista, varsinkin nyt, kun vaalitkin ovat tulossa. Elä heitä leikkijäsi kesken. Ja kysypäs kaveriltasi Lilbakalta, oisko hän nyt kiinnostonut panostamaan Kivitipuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu