Joten hän on valeoppositiossa.
Halla-aho kannattaa euroa ja EU:ta sydämellisesti
Jussin penkki 34kg
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mistä tuo tieto, pelkkä mutu ei riitä?
_________________________________
http://iitimo.puheenvuoro.uusisuomi.fi/159792-suomen-talous-lepaa-vainajien-varassa
Suomalaisen kilpailukyvyn ongelma ei siis ole lainkaan työn hinnassa, joka on aivan sairaan halpaa. Kun rosvoparonit ovat myyneet systeeminsä rahoittamiseen lähes koko kansallisomaisuutemme, he kehtaavat vielä tulla vaatimaan leikkauksia muutenkin surkeisiin reaalipalkkoihin ja minimaaliselle tasolle leikkaamiinsa julkisiin palveluihin. Torkkupeiton alla voi miettiä seuraavia siirtoja.
Osallistumalla tämän järjestelmän pyörittämiseen pelaat siis koko elämälläsi lottoa, missä vainajat rahoittavat viime kädessä eloonjäävien ansaitut eläkkeet ja ansaitsemattomat sikailut.
Toivotan oikein hyvää sunnuntain jatkoa ja malttia näiden faktojen sisäistämisessä. Ehkä valmiutenne järjestelmän muuttamisesta tolkullisemmaksi alkaa hiljalleen parantua.
______________________________________
Meidän on erottava EU;sta, tämä on tuhon tie, ja toivon todella että
myös persut vaatisi sitä.