Karitsa on valmis avaamaan uuden sinetin!

alfa123om2222

Ei kaikki ole vielä ohitse sillä Karitsa on ilmaissut, että ei epäröi avata uutta sinettiä sen lisäksi joka avattiin 2011 mikäli tarve niin vaatii. Kahdesti olen kuullut tuon sanan ja nyt kerroin sen myös teille.

Ei siis ole aikaa huokaista helpotuksesta, vaan pitää tehdä parannus pedofiliasta ja lasten ja vanhempien on lopetetava toistensa sydämetön kohtelu.

En muista kaikkien sinettien aiheuttamaa vitsausta, mutta yksi taisi olla maanjäristys. Joka pimentää auringon ja tekee kuusta verenpunaisen. Englannin kielisissä käännöksissä tunnuttaisiin viittaavan Yellowstoneen.

6

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Days of Noah

      17:26 Ja niinkuin kävi Nooan päivinä, niin käy myöskin Ihmisen Pojan päivinä:
      17:27 he söivät, joivat, naivat ja menivät miehelle, aina siihen päivään asti, jona Nooa meni arkkiin; ja vedenpaisumus tuli ja hukutti heidät kaikki.

      • Liimanäppi

        Toi on pirun hyvä uutinen niille, jotka turhaan pelkäävät erilaisia yliluonnollisia maailmanloppuja. Nooan tarina on pelkkä opettava satu, joten mitään pahempaa ei Raamatussa oleva Jeesuksen lausahdus siltä osin todellisuudessa voinut enteillä.

        Se tosin saattaa hieman harmittaa uskovaista, että Jeesus uskoi tuollaiseen satuun, mutta se on pikkujuttu Raamatun jeesuskokonaisuudessa.


    • alfa123om2222

      Niin siinä on hirmuinen paradoksi tai epäloogisuus, että jos maailmanloppu toteutuu nyt niin koko raamattu tavallaan muuttuu satukirjaksi; sillä on paljon selllaisia profetioita, jotka eivät ole käyneet toteen materiaalisessa todellisuudessa.

      Mutta entä jos materiaalinen todellisuuus ei olekkaan kaikki kaikessa? Entä jos olemme siirtymässä Jumalan valtakunnan myötä henkisen todellisuuden tasolle. Sillä lukeehan raamatussa: Henki on totuus ja Jumalan valtakuntaan ei pääse veri eikä liha. Eli materia.

      Raamatun ei kokonaisuudessaa tarvitse tapahtua materian tasolla, vaan suuri osa siitä voi toteutua henkisellä tasolla. Paavali kirjoitti muistaakseni: Kylvetään liharuumis, nouse henkiruumis.

      Itse löysin totuuden ja oikean uskonnon tehtyäni rukousmatkan Israeliin 1996 ja sen jälkeen käytyäni Jehovan todistajien kokouksissa ja tutustuessani islamiin. Vielä on auttanut Hare Krishna liikkeen kirjat. Mutta valitettavasti evlut kirkon raamattu ja laulut eivät tarjoa tarpeeksi uskon rakennusaineita.

      Jne.

    • Nairobi1988
    • HallavaHevonenEqyt
    • Näkökulmaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1028
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      829
    7. 85
      821
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      20
      769
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      719
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe