Ei kaikki ole vielä ohitse sillä Karitsa on ilmaissut, että ei epäröi avata uutta sinettiä sen lisäksi joka avattiin 2011 mikäli tarve niin vaatii. Kahdesti olen kuullut tuon sanan ja nyt kerroin sen myös teille.
Ei siis ole aikaa huokaista helpotuksesta, vaan pitää tehdä parannus pedofiliasta ja lasten ja vanhempien on lopetetava toistensa sydämetön kohtelu.
En muista kaikkien sinettien aiheuttamaa vitsausta, mutta yksi taisi olla maanjäristys. Joka pimentää auringon ja tekee kuusta verenpunaisen. Englannin kielisissä käännöksissä tunnuttaisiin viittaavan Yellowstoneen.
Karitsa on valmis avaamaan uuden sinetin!
6
232
Vastaukset 6
- Days of Noah
17:26 Ja niinkuin kävi Nooan päivinä, niin käy myöskin Ihmisen Pojan päivinä:
17:27 he söivät, joivat, naivat ja menivät miehelle, aina siihen päivään asti, jona Nooa meni arkkiin; ja vedenpaisumus tuli ja hukutti heidät kaikki.- Liimanäppi
Toi on pirun hyvä uutinen niille, jotka turhaan pelkäävät erilaisia yliluonnollisia maailmanloppuja. Nooan tarina on pelkkä opettava satu, joten mitään pahempaa ei Raamatussa oleva Jeesuksen lausahdus siltä osin todellisuudessa voinut enteillä.
Se tosin saattaa hieman harmittaa uskovaista, että Jeesus uskoi tuollaiseen satuun, mutta se on pikkujuttu Raamatun jeesuskokonaisuudessa.
- alfa123om2222
Niin siinä on hirmuinen paradoksi tai epäloogisuus, että jos maailmanloppu toteutuu nyt niin koko raamattu tavallaan muuttuu satukirjaksi; sillä on paljon selllaisia profetioita, jotka eivät ole käyneet toteen materiaalisessa todellisuudessa.
Mutta entä jos materiaalinen todellisuuus ei olekkaan kaikki kaikessa? Entä jos olemme siirtymässä Jumalan valtakunnan myötä henkisen todellisuuden tasolle. Sillä lukeehan raamatussa: Henki on totuus ja Jumalan valtakuntaan ei pääse veri eikä liha. Eli materia.
Raamatun ei kokonaisuudessaa tarvitse tapahtua materian tasolla, vaan suuri osa siitä voi toteutua henkisellä tasolla. Paavali kirjoitti muistaakseni: Kylvetään liharuumis, nouse henkiruumis.
Itse löysin totuuden ja oikean uskonnon tehtyäni rukousmatkan Israeliin 1996 ja sen jälkeen käytyäni Jehovan todistajien kokouksissa ja tutustuessani islamiin. Vielä on auttanut Hare Krishna liikkeen kirjat. Mutta valitettavasti evlut kirkon raamattu ja laulut eivät tarjoa tarpeeksi uskon rakennusaineita.
Jne. - Nairobi1988
Karitsa on kuvattu:
http://api.ning.com/files/6V81SuvLHxjt8CFGYXSOFbVlxBtW4NwLph8PGrYeK*TYcoIMkeQ7ggipiYF-tsY2pqIxFBbk8Mm-40urgKE4A8PZeoKTeJnN/nairobi4.jpg - HallavaHevonenEqyt
Tuo Nairobissa ollut valkeisiin pukeutunut mies on sama kuin Egyptin mellakoissa vuonna 2011 ilmestyneen Hallavan Hevosen ratsastaja
https://www.youtube.com/watch?v=mLNtDqDpxzI - Näkökulmaa
Koska tuolla ylempänä kysyttiin mihin olemme siirtymässä,niin tässä on hyvää ja asiallista tietoa mihin suuntaan maailma on menossa,ja missä ajassa jo elämme.
https://www.youtube.com/watch?v=glsl2NCo7Tc
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3421372Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan77936Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.70829Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61823Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt45702- 120693
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38682- 49648
- 50606
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9526- 25525
- 32521
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o32492Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84485- 79457
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8447- 44425