Synneistä murehteleminen

Virtanen ....

Jesse antoi myös tulevien sukupolvien synnit anteeksi. Eli, synneistä ei pidä enää välittää. Voitte tehdä mitä vaan, syntinne on jo anteeksi annettu.

1

133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin

      Jos tarkoitat Jessellä Jeesusta, niin olet pahasti harhateillä. Jeesus oli kyllä Jessen eli Iisaan juuresta. Jeesus maksoi kyllä kaikkien synnit, mutta ei anna niitä anteeksi katumattomalle ja suruttomalle synnintekijälle. Jos synneistä ei tarvitsi välittää, niin miksi Jeesus sitten sanoi opetuslapsilleen:"Joille te synnit anteeksi annatte, niille ne ovat anteeksi annetut ja joille te ne pidätte, niille ne ovat pidetyt.

      Kaikki, jotka ennen Jeesusta uskoivat tulevaan vapahtajaan, saivat hänen kauttaan synnit anteeksi ja hänen aikalaisensa ja jälkeen tulevaiset pelastuvat uskomalla lunastustyön suorittaneeseen Jeesukseen.

      Tärkeää on löytää seurakunta, jossa on käytössä Jeesuksen jättämät taivaan valtakunnan avaimet. Luther on sanonut, että kenellä ei ole seurakunta äitinä maan päällä, sillä ei ole Jumala Isänä taivaassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      95
      4298
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      27
      2325
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2146
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      110
      2058
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      408
      1802
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      148
      1383
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1259
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1055
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      966
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      78
      825
    Aihe