Aku ja Robin myös Loirinuotiolla-ohjelmassa.

Ihmettelen Katajan poissaoloa.
11101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mistähän Robinkin on niin hyvä tuttu Veskun kanssa ?

Äänestä
  • Ei se monia vieraita tunnekkaan eikä ole välttämättä ennen nähnykkään. Mutta hirveä nenään laulaja Robin, sen ylihöpinän vielä katto JUST JUST TOTTAKA TOTTAKAI HEHE mutta sitten ku alko kiekumaan Lapin kesää niin oli pakko vaihtaa kanavaa.

    Vähän mietityttää myös onko Loiri muka nämä kaikki vieraat itse valinnu. Naamoja mitkä muutenkin on jostain syystä ollu lähiaikoina joka ohjelmassa.

    Äänestä

En kyllä tajua miten tollanen pentu on otettu mukaan, no kai siksi että saa lisää kuuluisuutta ja on pentujen suosikki. Näikö kerätään lisää katsojia? Ja varmaan jokainen joka loilottas tota piisiä saisi ko.henkilön itkemään. Vanhushan se on ei auta mikään, kulkee kumarassa ja kaikenlaisia riepuja on kaulassa ja käsissä peittämässä ryppyjä ja löysää nahkaa. Jotkut vaan ei kestä totuutta...

Äänestä
  • Eipä ole varmaan tullut mieleen, että meitä on melkoinen joukko eri ikäisiä katselijoita, jotka ilahtuivat nuoren Robinin vierailusta. Nuorestä iästä huolimatta, hän osaa käyttäytyä eikä ole katkera -- toisin kuin näemmä eräät "oikean ikäiset".
    Vesku on taas pitkän linjan taiteilija. Totuus on että meistä kaikista tulee vanhuksia, tai ainakin niistä, jotka saavat elää pitkään.
    Oli kyllä hienoa kuulla tämä setti.

    Äänestä

  • SandraKoo kirjoitti:

    Eipä ole varmaan tullut mieleen, että meitä on melkoinen joukko eri ikäisiä katselijoita, jotka ilahtuivat nuoren Robinin vierailusta. Nuorestä iästä huolimatta, hän osaa käyttäytyä eikä ole katkera -- toisin kuin näemmä eräät "oikean ikäiset".
    Vesku on taas pitkän linjan taiteilija. Totuus on että meistä kaikista tulee vanhuksia, tai ainakin niistä, jotka saavat elää pitkään.
    Oli kyllä hienoa kuulla tämä setti.

    Olisi kiva nähdä ohjelmassa ja muutenkin teeveessä, vielä joskus muitakin "vanhuksia" kuin Loiri. Onkohan Aira Samulinkaan päässyt mukaan?
    Jostain syystä esim.Heikki Kinnunen ja Erkki Liikanen ja monet muut kuuluisat ikäihmiset jääneet sivuun.

    Äänestä

  • SandraKoo kirjoitti:

    Eipä ole varmaan tullut mieleen, että meitä on melkoinen joukko eri ikäisiä katselijoita, jotka ilahtuivat nuoren Robinin vierailusta. Nuorestä iästä huolimatta, hän osaa käyttäytyä eikä ole katkera -- toisin kuin näemmä eräät "oikean ikäiset".
    Vesku on taas pitkän linjan taiteilija. Totuus on että meistä kaikista tulee vanhuksia, tai ainakin niistä, jotka saavat elää pitkään.
    Oli kyllä hienoa kuulla tämä setti.

    Kulli

    Äänestä

Nuo vieraathan on viimeiseen asti laskelmoitu tuotantoyhtiön puolelta. Sitten uskotellaan, että Loiri muka on valinnut ystäviään sinne! Sallikaa mun nauraa.

Loirin suosiotahan tässä vain hyväksikäytetään suurien katsojalukujen toivossa.

Äänestä

Nuo katsojaluvut näköjään jäi sitten haaveeksi. Eikä ole yllätys.
Kyllä julkkisten olisi parempi tavata ystäviään vain tv-ohjelmien ulkopuolella.
Minä ainakin olen tällä kannalla. Tuotantoyhtiöt voisivat tarjota, julkkisten avulla katsojille jotain ihan muuta. Luopua jo näistä, julkkisten porukkakokoontumisista milloin missäkin. Kotimaisissa lomakeskuksissa, tai ulkomaisissa linnahotelleissa.
Heidän väliset liikuttavat hetket ja toistensa mielistelyt ei varmasti moniakaan katsojia enää jaksa kiinnostaa. Uusia ideoita ruutuun nyt.
Julkkikset lapsenvahteina. Julkkikset vanhustyössä. Julkkikset Dj:nä jne.Tälläinenkin olisi kiinnostavampaa katsella.

Äänestä

Robin nyt pakosta käyttäytyy hyvin, eihän tuo osannut muuta sanoa kuin okei, okei. Laulukin taisi kirvoittaa enempi tuskankyyneleet. Keskinäisen kehumisen kerho tää ohjelma, eikä sovi oikein suomalaiseen elämänlaatuun. Pettymys.

Äänestä

Ei kai nyt kilpailijaansa vedä mukaan ohjelmaan. Saattaisi olla jopa hauskempi kuin ohjelman isäntä. En kyllä pidä oikein katajasta mutta on sillä joskus hyviä heittoja. Voi olla ettei papparainen enää jaksa vastata samalla mitalla niin helpompi ottaa näitä joojoomiehiä okei sinne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuli räiskyi nuotios kirjoitti:

Ihmettelen Katajan poissaoloa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu