Tämä oli arvattavissakin: vaalit lähestyvät ja nyt kysytään sitä järkeä päättäjiltä - eikä pelkää populismia!
Kokoomuksen kannatus jyrkässä nousussa!
Iloinen kannattaja
553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aina(!) kun Kokoomus on ollut vallan kahvassa pikkisenkin pidempään, kansa on huomannut mihin puolue tosiasiassa pyrkii: ensin on uskottu kaunissanaisia selöselityksiä, mutta tosiasiain eteen tultua on ollut pakko myöntää, että höplästä tuli taaskin vedettyä - tyyiin Sari Saraanhoitaja! Kuinka kauan kestää, ennekuin vaalikarja alkaa ymmärtää mistä tässä on kyse? Saa kai sentää kysästä kokkareet?
Kokomustien Katainen valtiovarainministerinä ja pääministerinä tuplasi Suomen valtiovelan 50 miljardista 100 miljardiin, ja livahti tuhotöidensä vastuusta EU-komissaariksi.
Kokomustat olivat myös kylvämässä Suomen lainoja ja lainatakauksia muille maille.
Niistä tulee vielä maksettavaa useita miljardeja.
Kokomustat ovat jatkuvasti ajaneet Suomen julkisten palveluiden alasajoa, jotta niillä tehdään yksityisbisnestä, mutta palvelut vain varakkaille.
Kokoomus on varsinainen tuhopuolue.
Kokoomuksen kannatus on jyrkässä nousussa ainoastaan Taloustutkimuksen Eero Lehden ja puoluetoimiston kuvitelmissa.
Sensijaan äänestäjien keskuudessa kannatus jatkaa vinhaa laskuaan.
Epäilemättä vaalirahoittajat ovat vähitellen availemassa rahahanoja. Tähän liittyen, viidestätoista eduskuntaehdokkaasta, joilla oli suurin vaalibudjetti,11 oli Kokoomuksesta:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/13298961
Kokoomuskoirilla kannatuksessa. Eläkeleikkaajilla..