huuhaa kansa niin se perjantai ja viikonloppu on kohta käsillä:=)))
hyvää huomenta
kippari
521028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Huomenta vaan kaikille.
Suuren suuri hali kipparille!
Hali nyt vähän muakin ;-))
PS Huomenta kipparillekin!
hali sinullekkin Työn orja!!
Mutta muista olla varovainen, etkö muista miten Yks Typy sinua varoitteli. ;-))
vaan haleista ja halaus sinulle kanssa kipparilta:=)))
sinulle työn orja kippari tästä alkaa hiipimään kohta duuniin ;=)
Halin takaisin! Tapanani on ollut tehdä juuri sitä, mistä typy minua varoittaa ;-))
on kyllä viisas. ;-)
Kannattas kuunnella sen neuvoja, ei koskaan tiedä mihin sinä minun kanssa joudut... ;-))
...ojasta allikkoon ;-)) Kommenttisi pistää miettimään, eriasia mitä... :))
allikosta ojaan!!
Olisi kyllä mielenkiintoista tietää mitähän työn orjan mielessä liikkuu. ;-)
..tähänaikaan päivästä tietenkin työasiat ;-)) Entäs itselläsi?
PS Jokos on myrsky laantunut?
on jo laantunut..Eikä tuulekkaan enää yhtään.
Edes sinne länteenpäin.
Pakkasta varmaan 10 astetta, joten olisi kylmä liidellä taivahalla. ;-)
Minun mielessä liikkuu tähän aikaan, että pitäisi kai pukea jo päällensäkkin. ;-)
...tapaat nukkua ;-)) Kannattaa tosiaan sitten pukea lämpimästi, siellä on aika kylmä!
peitto päällä nukkuessa!! Mitä muuta siihen tarviaa?? ;-))
Ulos mennessä tietysti on vähän enemmän vaatetta.
Voisi muuten varpaat hehkua sinisenä.
...kaikenmaailman rättejä yöllä pitää päällään hiertämässä ;-)) Pakkaspäivän jatkoa, siirryn reaalimaailmaan :))
Meni yö vähän viihteen ja miesten merkeissä :=)))
No tänään kotiudun ja hauskuus loppuu.
Ankea paluu arkeen alkaa. Nyt pakkaamaan ja kotimatkalle. Palataan myöhemmin asiaan ystävät rakkaat. Kamala on Typyn krapula :=(((((
Hyvää paluumatkaa krapulasta huolimatta :))
viina teettää ja kun juokseen miesten perässä yökaudet;=))
Pieni korjaus tuohon sun tekstiin. Varmaan itsekin huomasit jäljestä päin virheen kirjoituksessasi :=)))
Siis miehet juoksi yön mun perässä. Ja join eilen vain yhden punkkupullon. En muuta. Mitä sulle kuuluu?
Ootko yhtään kaivannut mua? :=))))
mä sinuu kaivannut kun täällä tuntuu olevan kaikki naiset kadoksissa;=)aijaa ne juoksi sun perässä etkä sä niiden,mut samahan se on ketä juokseen ja kenenkä perässä kun seuraa vaan on;=)))
sama. Etkö muista, että mulla on korkea moraali. Ja olen saanut vanhanaikaisen kasvatuksen. Äiti opetti jo kotona, että naisen ei pidä juosta miesten perässä. Ja tämä oppi on juurtunut syvälle sieluni syövereihin :=))))
sulla on sellainen juttu,mulla on sama ketä juoksee kun vaan juoksee;=)))
kaikkien aina juosta? Kuinka kiireinen mies oikein olet? :=)))
Olen vähän pettynyt, kun et tullut sinne, missä olin. Se bodykin jäi käyttämättä, kun sua varten sen hankin. :=))
Olishan se ollut kiva se huuhaalaisten pikkujoulu viettää. Ainakin ens vuonna se pidetään. Mä voin järjestelyt hoitaa.
panna tossua toisen eteen kun muuten ei tapahdu mitään jos vaan haaveilee;=))kyllä mä kävin sua etsimässä,mutta turhaan:=(((Kyllä kunnolinen huuhaa pikkujoulu nyt maistuisi kipparille;=))
Oli muuten kämppiksenä yks nainen Ylivieskasta, jolla oli moottoripyörä. Tuli heti Kippari mieleen.
On käynyt fillaroimassa keski-euroopassa monta kertaa. Pyörän nimeä en muista vaikka sen sanoi.:=))
Mutta nyt aikoo myydä pyörän pois, kun kuulema liian vanha jo sellaiseen. Ikä oli 55v. Sanoin, että vasta alkaa olla oikeassa moottoripyörä-iässä. Vai mitä mieltä olet? :=)))
mamma oli sun kanssa samassa kämpässä:=))Niin onhan sun vaikee muistaa niitä merkkejä kun itsellä ei ole pyörää.
No eihän tollainen ikä ole mikään este sille ettei voisi ajella pyörällä,mäkin tiedän monia miehiä jotka on viellä vanhempia kuin tää en minä kyllä;=)))
kyllä ajatellut, että vähän samoja ikiä olisit, kun se nainen :=))))
Ajattelin vaan siitä, kun sulla on se pyörä ja se villityshän tulee miehille yleensä noin 50v. :=)))
Itselläni vielä aika paljon matkaa siihen ikään :=))
likka ei kippari nyt mikään vanha patruuna viellä ole vaikka ikää nyt onkin varmaan enemmän kuin sinulla :=)))Lisäksi olen nuorekas ja mieleltään viellä nuorempi;=))
Täytyy myöntää, että joissain vanhemmissa miehissä on monesti sitä charmikkuutta, jota ei nuoremmista löydy. :=)))))
Ja eihän se ikä mitään jos mieli nuorekas. Eikös se ihminen ole juuri sen ikäinen miltä itsestä tuntuu.
Pääasiahan on, että pitää moraalin vaan korkeana ja on avarasydämminen. Näillä eväillä säilyy nuorekkuus ja pärjää elämässä :=))))
sitä pärjää kun mieleltään nuorekas vaikka ikää onkin jokaisella tulossa lisää;=))En tiedä sit kipparin charmista,mutta hyvin olen tullut juttuun niin nuorempien sekä vanhempienkin kanssa:=)))Pitää vaan osaa olla kaikenlaisten ihmisten kanssa sillä pääsee jo pitkälle;=)
Mulla kysyttiin alkossa papereita vielä 24 vuotiaana.potenssiakin tuntuu vielä mukavasti löytyvän;=)))ei ainakaa valituksia ole tullut..;=)))
multa on kysytty paperit yli nelikymppisenä. Tosin lasti oli suuri ja luotolla. But anyway. Sen jälkeen sana "potenssi" ei kuulunut sanavalintoihin pariin päivään. Valitusta tuli:((
Panempa paremmaksi. Olin 30v. kun minulta alkossa kysyttiin papereita. Kyllä oli Typyllä leveä hymy.
Oli miesmyyjä vielä. Otin ajokortin ja näytin sitä ja kiitin kun kysyi, ja sanoin että pelastit mun päivän. :=))))
säilynyt nainen olet?
*punastuu* En nyt oikein tiedä :=)))
Kuules Rymy. Oletko uusi tulokas täällä vai vanha uudella nikillä? Jos oot uusi, mua kiinnostais tutustua sinuun paremmin. Eikö me voitais tehdä tässä parempaa tuttavuutta? Niin olethan mies? Jotenkin nikistä päättelisin. No vaikka voihan se kyllä nainenkin olla joskus aika rymy :=))))
pitkällä pääsee pitkälle :=)))
Onkohan Kippari toi Rymy uusi tulokas? Ajattelin vähän lähestyä sitä. Tietenkin ihan vaan ystävyyden merkeissä :=)))))
Rymistelty on monilla foorumeilla. Täällä vasta viikko pari. Miksi noi jässikät on kaivanneet läsnäoloasi? Oletko palstan kuuluisa verbaali kaunotar?
olla samaa ikäluokkaa mullakin kun menin kerran valintataloon ostaa bissee ja se saakelin muija kysyi papereita ja ei tietenkään ollut jäi bisset sinne;=))No onhan tota toistakin viellä onneksi ettei tarvii mitään apuvälineitä;=))
pitkällä sekä taidolla;=))Enpä tunne kyseistä kaveria;=)
Parempi onkin lähestyä vain ystävyyden merkeissä, tuossa edellä mainitsi jotain sivukommentissa potenssista ja että valituksia tuli.
Muuten voit joutua vaikka Viagraa ostamaan:=)))
Taas perjantai?!
Menee niin äkkiä nämä viikot ettei meinaa pysyy perässä?
Pikkujoulut painaa päälle ja sun muuta..
Pitääki lupailla kaikkee et sotkee tätä huuhailua..
ei sellaisia juhlia juhlita onneksi;=))Hyvä olisi se huuhaa pikkujoulut sinne kipparikin lähtisi katselemaan näitä ihania huuhaa naisia;=)))
pitkästä aikaa :)reissussa olen vielä nyt löysin koneen ja ajattelin hyvät iltapäivät toivöttaa :))
ihailija no kuis sinulla menee?Vai viellä reissussa olet ja et ole kipparia tullut samalla moikkaamaan;=))
hyvin on mennyt ja nauttinut olen vain levosta ja ...;)). kuinkas sinun työviikkosi on sujunut? ei tiedä vaikka poikkean iltakahville...laita pannu porisemaan ;))
on mennyt viikko ja nyt vapaata:=)))Se on kiva kun sinullakin on ollut lepoo:=)No kahvi on tossa jo lämpimänä et tule kahville;=)
lähden tulemaan ja otan pullat mukaan ;)) Tapaamisiin :)
pullaa mukaan kippari odottelee sinuu täällä;=))
puolen tunnin päästä siellä ;)) hei vaan!
homma heippa vaan :=))
*punastuu taas* En tiedä nyt verbaali ja ihan kaunotar. Haluaisitko sinä olla Kulkuri? :=)))
Jotenkin alan kiinnostua sinusta yhä enemmän ja enemmän. Mistähän liene johtuu. Nytkin kun kuulisit miten sydämmeni sulle lyö :=))))
Joudun poistumaan koneelta tunniksi, mutta älä karkaa minulta. :=))))
sellainen kulkuri pikkusen on et kulkee omia polkuja ainakin nyt;=))Joo olin kuulevani jotain lyöntien ääntä en tiedä tuleeko naapurista vai typy sinun sydämmestä;=))No täällähän mä olen just astuin sisään kotiin kun piti kaupassa käydä ostoksilla;=)