EU-eliitti marssi ja paimensi lampaitaan

"Turvassa antisemitismisyytöksiltä oli taatusti kuitenkin Israelin entinen sotaisa pääministeri Ariel Sharon, joka vakuutteli ulkoministerilleen 3. lokakuuta 2001:

”Haluan sanoa Teille erään asian aivan selvästi: Älkää olko huolissanne amerikkalaisten painostuksesta Israelia kohtaan. Me, juutalaisten kansa, kontrolloimme Amerikkaa ja amerikkalaiset tietävät sen.” "

http://pelontorjunta.suntuubi.com/fi/Blogi/#charlie-hype
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jussi Halla-aho ei tajua miten häntäkin ohjailee Anglo-Siionistinen turvallisuusorgaani. Jussi-poika sönköttää islam-fobiaansa juuri sillä tavalla kuin anglosiionistit haluavatkin. Jotta länsi ja Israel voivat jatkaa "terrorismin vastaista taisteluaan" eli hallita maailmaa ja ryöstää uusiutuvia luonnonvaroja muilta mailta.

Jussi on anglosiionistien juoksupoika.

Äänestä

"Ranskalainen kansainvälisiin suhteisiin erikoistunut Thierry Meyssan kiinnittää huomiota siihen, että Charlie Hebdon toimitukseen hyökänneet eivät ensitöikseen tuhonneet loukkaavaa materiaalia - kuten aito jihadisti olisi tehnyt.

Meyssan pitääkin mahdollisena, että Hebdon toimitukseen tehty isku on tilaustyötä, jonka tarkoituksena on synnyttää juopa Ranskan ei-muslimien ja Ranskan muslimien välille; enemmistön ja suuren vähemmistön välille, ja joka ohjataan muuttumaan sisällissodaksi.

Meyssan kirjoittaa:

"Muslimiveljeskunnan, al-Qaidan tai Daeshin ideologiaan ja strategiaan ei kuitenkaan kuulu sisällissodan synnyttäminen lännessä vaan idässä näiden kahden maailman erottamiseksi; kahden hermeettisesti erillisen maailman synnyttäminen."

"Koskaan ei Sayyid Qutb tai kukaan hänen seuraajistaan ole ehdottanut konfrontaation synnyttämistä muslimien ja ei-muslimien välille lännessa."

"Päinvastoin, sivilisaatioiden yhteentörmäys -taktiikka synnytettiin Yhdysvaltain kansallisen turvallisuuden neuvostossa (NSC) Bernard Lewisin toimesta... Sen tarkoitus on synnyttää ennakoitava tilanne... Sen tarkoitus on totuttaa NATO-maiden väestö ajatukseen yhteentörmäyksen väistämättömyydestä", joka on Yhdysvaltain vuonna 2001 julistaman globaalin terrorismin vastaisen sodan (GWOT) nimissä tekemien ennaltaehkäisevien iskujen seurausta."

Äänestä
  • Meysson on kanssani eri mieltä. Ja sehän tarkoittaa että hän on väärässä, tai ainakin spekuloi villisti.

    Äänestä

Sharon sanoi siis sen saman josta kuka tahansa muu sanoja saisi todennäköisesti syytteen antisemitismistä. Mutta näinhän on ettei juutalaista saa syyttää antisemitismistä vai voiko?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sharon ja totuus kirjoitti:

"Turvassa antisemitismisyytöksiltä oli taatusti kuitenkin Israelin entinen sotaisa pääministeri Ariel Sharon, joka vakuutteli ulkoministerilleen 3. lokakuuta 2001:

”Haluan sanoa Teille erään asian aivan selvästi: Älkää olko huolissanne amerikkalaisten painostuksesta Israelia kohtaan. Me, juutalaisten kansa, kontrolloimme Amerikkaa ja amerikkalaiset tietävät sen.” "

http://pelontorjunta.suntuubi.com/fi/Blogi/#charlie-hype

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu