Mikä mättää 24:n postisssa

Vitsit vähissä

Kyllä on surkee tää 24:n posti..ei aukee eikä toimi.. Eikä oo eka.. Taidan vaihta toimittajaa, tää on persiistä..

7

107

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt suomi24

      Olen täysin samaa mieltä.

    • eipä aukea minullakaan... ladata yrittää koko ajan ja sitten heittää etusivulle... pelkkä valkoinen sivu se postijuttu... ja tätä jatkunut jo useampia tunteja eikä uudelleen lataus tai välimuistin tyhjäys auta. Päivällä posti toimi ok. Ja näitä toimimattomuuksia on kyllä luvattoman usein. :(

    • vaihtoehtocom

      Vaihtakaa ihmeessä, onhan näitä posteja: hotmail, gmail jne.... Itsellä ainakin 6 vuotta, eli koko ajan, toimineet häiriöittä!!

      • lähtöpassi . net . ti

        Täytyy sanoa että hotmail on ottanut omia oikeuksiaan, tietynlaista kiristystäkin ilmassa. Nappaa pois salasanasi ja pakottaa kirjautumaan uudelleen, ensisijaisesti niin että sinun täytyisi antaa heille puhelinnumerosi. Ja kun et anna sitä (ja jos olet hukannut tai poistanut aiemman "tunnistautumis" sähköpostiosoitteen), joudut tarkkailuun ensin kuukaudeksi, sitten toiseksi kuukaudeksi tilapäisellä salasanalla.

        Itselle jäi huono maku hotmailista. Pitäisi olla liittynyt messeihin ja masseihin ja sosseihin ja susseihin ja sossuihin ja mitä vielä.

        Kun lopulta onnistuin pääsemään itselleni sillä hetkellä tärkeään hotmailiin, pistin sähköposteille "lomasiirron" gmailiin ja sen jälkeen en ole avannut hotmailia.
        Postit sieltä ovat tulleet kyllä ja olen päässyt päivittämään hotmail postit gmailille. ilmoittamaan ja vaihtamaan uuden meilin.

        Joka tapauksessa suomi24 sähköpostia ei kannata pitää itsensä tärkeimpänä meilinä, ei missään nimessä vaan galleria postina lähinnä. Henk koht käyttöön kannattaa ottaa joku normaali sähköposti.


    • kustin polkema

      Postimerkin hinta on noussut, ei toimi enää vanhalla merkillä, posti.

    • mehiläinen

      Surkein s-posti mitä vaan voi olla. Roskapostia tulee tuutin täydeltä, ei suodata yhtään niitä. En jaksa enää niitä poistaa. Onneksi on olemassa toinenkin s-posti, tähän ei voi enää luottaa. Ulkoasua muutetaan yhtä mittaa, mutta roskapostisuodatusta ei saada. YÖK!!!

      • VAIHTAKAAAAAAAA!!!!!

        Suomi24 roskapostisuodatus toimii, kai ainakin osittain. MUTTA! SE on maksullinen!

        Elikkä älkää olko sokeita. Suomi24 posteihin on avoimet ovet tulvia kaikkea pascaa ja se on laskelmoitu homma! Saada sinut, asiakas, ostamaan roskapostisuodin ja lisää tallennustilaa. Suomi24 ON MYYNYT teidät, firmoille, ymmärrättekö? Te olette potentiaalisia asiakkaita potenssipillereille, pelicasinoille, pikkuhoususuojille, terveysjuomille, vitamiinipillereille, pikkuhousuille....ÄÄÄÄHS!

        Itse lopetin yhtä vanhaa suomi24 postia. En ollut käynyt siellä puoleen vuoteen. Uusia viestejä oli 624 (roskaa ja pascaa kaikki) ja roskaposteja 83. Jo noidenkin vuoksi olisin lopettanut palvelun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe