Kukaan nainen ei halua lihaksetonta miestä!

tässä on totuus

Kukaan nainen ei halua lihaksetonta miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään lihaksikasta!

Nyt kun tälle linjalle lähdettiin, luetellaanpa vielä lisää "totuuksia" kuten toisessa ketjussa jossa puhuttiin pituudesta:

Kukaan nainen ei halua ei-rikasta miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään rikasta!

Kukaan nainen ei halua ei-komeaa miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään komeaa!

Kukaan nainen ei halua vaaleaa miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään tummaa!

Kukaan nainen ei halua hintelää miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään rotevaa!

Kukaan nainen ei halua isonenäistä miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään pienempinenäistä!

Kukaan nainen ei halua miestä jolla ei ole vähintään maisterin tutkintoa! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään hyvinkoulutettua!

Kukaan nainen ei halua huumorintajutonta miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään huumorintajuista!

Kukaan nainen ei halua nössöä miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään rohkeampaa!

Kukaan nainen ei halua ei-dominanttia miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään dominanttia!

Kukaan nainen ei halua miestä jolla ei ole luontaista karismaa! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään karismaattista!

Kukaan nainen ei halua rumaäänistä miestä! Tai jos sellaisen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei löytänyt ketään jolla on hyvä ääni!

Tämä lista on vasta alkua päivittelylle, joka aloitettiin toisessa viestiketjussa. Nämä kaikki voidaan laskea yhteen ja sitten päivitellä, että todellisuudessa oikeastaan kukaan nainen ei halua olla kenenkään miehen kanssa. :D

14

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juu joo

      ainakin tämä on paljon järkevämpi kuin tuo toinen keskusteluketju.

    • Lady in pink

      Onpas vähän yleistetty. :)
      Jotkut naiset pitävät hintelistä, isonenäisistä ja kilteistä miehistä.
      Eikä kroisos tarvitse olla, kunhan itsensä elättää eikä ole työtävieroksuva luuseri.
      Kaikki hoikat ja isonenäiset miehet, kirjoitelkaa! :)

      • näin_on

        tämä on ilmeisesti vastine nimimerkki "faktanaiselle", joka on tehnyt keskustelusta pituustrollauspalstan.


    • tuomari__t

      totta on. vai onko?

    • Minäpäminäpäminä

      Kukaan nainen ei halua tämän ketjun aloittajaa! Tai jos hänen kanssa joutuu olemaan, se johtuu siitä ettei kelvannut kellekään fiksulle!

      • Ettäsilleen

        Tämä on totinen tosi.


      • BEM

        :-D


    • 4364

      Lihaksistoa voi treenata monella tavalla:

      1. Nopeusvoimaharjoittelu harjoittaa lihasten räjähtävää voimaa ja ei kasvata lihasten kokoa juuri ollenkaan.

      2. Maksimivoimaharjoittelu kasvattaa lihaksen maksimivoimaa ja lihaksen kokoa vain vähän.

      3. Hypertrofinen voimaharjoittelu kasvattaa lihaksen kokoa paljon, mutta voimaa vain keskinkertaisesti.

      Se ei näy aina päälle päin. Toisin sanoen: keskikokoisilla lihaksilla varustetun miehen pitäisi riittää naiselle aivan hyvin. Kriteerinä voisi olla se, että kunhan mies jaksaa nostaa naisen syliin ja kantaa tätä vähintään puoli kilometriä, niin silloin on lihaksisto sopivassa kunnossa.

      • Missä asennossa? Sylissä eessä jos kannat muijaa puoli kilsaa niin sanot että oot maratoniainesta :D Riippuen kokosuhteista tietenki, kyllähän 50 kiloista kantaa melkein maailman tappiin mutta otappa joku 80 kiloinen kantoon niin...


      • 4939

        80-kiloisen naisen vain pitää vaatia mieheltä enemmän voimaa!


    • Joliikaa

      Eipä niillä lihaksilla nyt loppujen lopuksi ole oikeen mitään väliä. Mikä ihme ihmisiin on nyt mennyt? Ruveta nyt vaatimaan aivan mahottomia toiselta ihmiseltä? Mihin mennyt suomalaisten kaunis nöyryys ja vaatimattomuus?

    • sielukas31

      Samankaltaisen litanian voisi kirjoittaa myös naisesta! Ap olet hassu :D Mä haluaisin juuri sut.. olet suloinen :D

    • artenomi

      Miehellä pitää olla lihasta, että jaksaa kantaa naisensa makuuhuoneeseen.

    • öoijöjoi

      > Kukaan nainen ei halua lihaksetonta miestä!

      Kukaan nainen ei onnekseen löydä lihaksetonta miestä, koska sellaisia ei ole syntynyt tai jos onkin niin ovat syntyneet kuolleina. Nimittäin ilman sydänlihasta kukaan ei elä kovin pitkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3372
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      45
      3184
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      2688
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2538
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      86
      1487
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1199
    Aihe