Sossurahat tuli tilille joten kaljakauppaan lähden kohta. Mitäpä sitä muuta tekis kuin ei töitäkään saa mistään. Viikonloppu menee kivasti humalassa.
Tänään ryypätään.
sossupummi.
11100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kiitos sossu kun mahdollistat tämänkin illan kaljan juonnin.
Joo, ei sossurahoilla paljoa ryypätä edes viikonloppuna ja Maanantai voi olla aika ankea,kun pitäis jotain ruokaakin tankata, toista se on eläkkeellä ja jos ei se riitä, aina voi käyttää säästöjä.
Älä säästöjäsi ryyppää! Ne kannattaa sijoittaa hyvin ja tuotoilla ryypätä.
SOSSUA??
Viisas ostaa viinansa Virosta, sieltä ne saa yli 50% alennuksella! Ja lonkerossa alennus on vieläkin suurempi!
Minä sioitan aina naksuihin, raksuihin ja limpsaan.
Ok, ei tarvikkaan, kun menee niin vähän alkoon ja eläkkeestä jää säästöönkin.
Huudetaan sossua samalla kun ryypätään!
Miksei useempi ihminen huuda sossua??!!!
SOSSUUUUUU !!!!! MÄ HALUUN KOSSUUUUU !!!!!
Onnibussillakin tekee pilkkahintaan päiväristeilyn vaikka Vaasasta. Lähtö puolenyön aikaan jolloin Hesassa aikaisin aamulla ja sitte Ratikalla 9 rautatieaseman edestä länsisatamaan . Eckörölinellä Tallinnaan ja aikaa on rutosti 8 tuntia ja takaisin hesassa illalla joten ehtii 23.00 lähtevään bussiin .
Maha ei kestä noita siiderejä... Mitä pskaata niihin lykätään?