Tässä se nähdään ,miten meidän kirjanoppineet tulkitsevat lakia. On kuin jokainen haluaisi vain todistaa,että minäpä olen näin viisas ja täältä löytyi tämä pykälä. Pojat on unhoitettu kokonaan. Kyllä meidän maassa puhutaan lapsen oikeuksista, mutta nyt se nähdään minkälaista valhetta täällä harrastetaan. Jos minä annan luunapin lapselleni ,niin siitä tulee minulle vähintäin sakkoja ja lapselle psykiatrinen hoito. Tässä tapauksessa kukaan ei tiedä ,mitkä jäljet pojille on jo tullut. Jos ulkomailta tuodaa pakolaisten mukana lapsia ,jotka paljastuvat ei omiksi,kukaan ei kysy kaapattiinko nämä lapset eikä puhuta palautuksista.Isää ihmettelen minäkin. VARMAAN KOHTA bUSH TULEE ASEARSENAALI MUKANAAN SUOMEEN.Kunnioitettava äiti, OUTI KOSKI.
Missä Oikeudenmukaisuus?
"Lain Suojaton?"
2131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ONKO USA HYVÄKSYNYT HAAGIN SOPIMUKSET, EI
TIETÄÄKSENI ON VAIN OMAN KÄDEN OIKEUS.
Joku kertoo huhun, ja kun sitä tarpeeksi moni toistaa, siitä tulee totuus. Ottaisitte asioista selvän, ettekä jauhaisi skeidaa.
Kyllä usa on allekirjoittanut sopimuksen lasten palauttamisesta. Usasta on palautettu kymmenkunta lasta Suomeen viimeisen 5 vuoden aikana.