Hei!
Olen syönyt nyt 1½ vuotta Diane Novaa ja kasvojeni iho on aivan hirveän näköinen. Kosmetologini sanoi, että minulla on ryynimäinen iho. ??? Se on todella epätasainen ja finnit eivät tule ihon pintaan. Vuoden käytön jälkeen lääkärini sanoi, että pitää odottaa, että elimistö tottuu, mutta eikö 1½ vuotta käyttöä ole jo tarpeeksi. Ei pillereistä muuta haittaa ole, mutta saa minut niin hurjan surulliseksi, kun ihoni on kauhean näköinen. Onko kellään ehdotuksia, mitä tehdä? Pillereitä haluaisin ehkäisynä käyttää, mutta haluan saada myös paremman ihon. Minkälaisii kokemuksii teillä muilla on?
Olen syönyt nyt 1½ vuotta Diane Novaa ja kasvojeni iho on aivan hirveän näköinen. Kosmetologini sanoi, että minulla on ryynimäinen iho. ??? Se on todella epätasainen ja finnit eivät tule ihon pintaan. Vuoden käytön jälkeen lääkärini sanoi, että pitää odottaa, että elimistö tottuu, mutta eikö 1½ vuotta käyttöä ole jo tarpeeksi. Ei pillereistä muuta haittaa ole, mutta saa minut niin hurjan surulliseksi, kun ihoni on kauhean näköinen. Onko kellään ehdotuksia, mitä tehdä? Pillereitä haluaisin ehkäisynä käyttää, mutta haluan saada myös paremman ihon. Minkälaisii kokemuksii teillä muilla on?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Diane Novaahan käytetään nimenomaan myös aknelääkkeenä, jotan oireesi on harvinainen.
sinuna kokeilisin joitakin toisia pillereitä. jos olet saanut dianen aknen takia, niin kannattaa kokeilla esim yasmin-nimisiä pillereitä. minulla ainakin pitävät aknen jokseenkin poissa.