Feministien syvä kiinnostus p.askaan on hyvin tunnettua meillä Suomessa. Osataan sitä kuitenkin muuallakin:
http://beba.fi/artikkelit/515-Egyptiliset-feministit-ulostaa-ja-kuukautistaa-IS-lipulle-NSFW.html
http://beba.fi/artikkelit/515-Egyptiliset-feministit-ulostaa-ja-kuukautistaa-IS-lipulle-NSFW.html
Vastaukset 16
Vanhimmat
"I didn't really have much to say
the whole time I was there
so I just left a big brown bloodstain
on their white chair"
http://www.azlyrics.com/lyrics/anidifranco/bloodintheboardroom.html
Femakko päästää kuukautisveret miessikajohtajien kokoushuoneen tuolille. Mutta miksi femakko oli kutsuttu kokoukseen, sitä ei tarina kerro.
"Jos nainen ei ole feministi, se on sama kuin paskantaisi omalle naamalleen."
Emma Hamberg, ruotsalainen feministi
Aina ei kakata, mutta välillä on kiva pissiäkin. Pääasia on, että saa jotain paljastella.
http://vnnforum.com/showthread.php?t=165534
Feministi E. Kukkalan lausuntoja:
" Herra presidentti, voisitteko ystävällisesti paskantaa päälleni."
" Moralismi on paskaa, puhutaan rakenteista."
" Maailmalla "jos olisitte vähän kiltimmin niin teitä kuunneltaisiin" -argumentti tunnetaan nimellä tone argument. Ja se ei muuten pidä paikkaansa. Se on täyttä paskaa."
" Minun ei tarvitse huorata tekemällä paskajournalismia lafkalle, jota en arvosta."
" Internet on täynnä paskaa."
Itsekin muistaakseni opettelin kiroilemaan ala-asteella. Että saisin vähän uskottavuutta. Kukkalalla on vähän myöhäsyntyisenä sama ilmiö.
Kovis-Kukkala taisteli tiensä läpi patriarkaatin viidakon ja pääsi aatetovereiden kutsumana Yle Puheeseen puhumaan sitä...
Sitä itseään.
"Kuukautistaa"
Ikinä kuullutkaan moista verbiä.
Niinkin voi tehdä vai! :)
Voi teitä femakot mitä kaikkea teettekään! Milloin on vuorossa Suomi ja kuukautistatte Mannerheimintiellä protestina?
Täytyy sanoa, että Egyptin femakot ovat aika rohkeita. Isis saattaa olla hyvinkin lähellä ja kohta voi vuotaa muutakin kuin kuukautisverta.
Käännetty englannista väkisin?
Ihan miten vaan.
Kun muut rakentaa, femakko kuukautistaa. Tuo kuukautistaminen pitää välittömästi saada Suomeen jossa on aivan kauheaa syrjintää femakkoja kohtaan.
Femakko voi näyttää vähän esimerkkiä millä tavalla luodaan ja toteutetaan innovatiivisia ideoita: kuukautistaminen Vaikka ei ihan oma idea olekaan, niin ainahan se on jotain kuitenkin.
Feministille kuukautiset ovat pyhä asia. Seuraavassa feministi todistelee, että kuukautiset tuoksuvat hyvältä ja ettei pilllua suinkaan tarvitse pestä koskaan, koska se itsessään tuoksuu hyvälle.
http://everydayfeminism.com/2013/02/menstruation-is-awesome/
"Vaginas are self cleaning.
They are not dirty.
I repeat: Vaginas Are Not Dirty"
Tarkkaan on femakko oman pilllunsa haistellut, ehkä vähän muidenkin.
Feministit, toimintaa
- sivellään kakalla patriarkaatin ovenkahvat
- kakataan patriarkaatin miespatsaiden päälle
- kakataan militaaripatriarkaatin sankarihaudoille
- kakataan postilaatikoihin (ihan muuten vaan)
- istutaan kakkapyllyllä miestenpyörien satuloille
- mennään miestenvessoihin levittämään kakkaa ja kuukautisverta
- käytetään valtiolippua taiteltuna kuukautissuojana
- kakataan kirkkoon ja pyyhitään raamattuun
Kuukautistaa - valuttaa kuukautisverta, usein julkisesti. Esimerkki: kuukautistin bussin penkille, koska kuukautiset ovat luonnollinen asia.
vertaa
Voimaannuttaa - luoda miesvihaa. Esimerkki: lutkamarssilla huudetut miesvastaiset iskulauseet voimaannuttivat feministit raivotilaan.
"Ilman meidän feministien kovaa työtä, naiset ei saisivat kuukautistaa vapaasti missä haluavat. Siitä ei ole pitkä aika kun piti kuukautistaa wc:ssä ja muualla. Kiitos meidän feministien, nyt tämä syrjintä on korjattu. Täytyy kuitenkin muistaa että Pakistanissa naiset eivät vieläkään kuukautista yleisillä paikoilla".
Kun nyt feministi ei itse osaa keksiä mitään uutta, annataan pieni vinkki:
1. Etsi patriarkaatin auto (vaikka semmoinen citymaasturi)
2. Laita kakkaa tuulilasinpyyhkimien sulkiin
3. Kun miessika istuu autoonsa ja näkee kakkaiset sulat, käynnistää tuo apina pyyhkijät ja ruiskuttaa nestettä saadakseen ne puhtaaksi
4. Kakka leviää ihanasti koko tuulilasiin
5. Kakkavesi valuu tuulilasia alas päätyen ilmaottoaukkoihin
6. Autossa alkaa haista feministikakka ja se on sialle ihan oikein